REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 31.08.2019)
Wózki widłowe z napędem wodorowym firmy Still

Wózki widłowe z napędem wodorowym firmy Still (mat. prasowe Still)

W nowym centrum dystrybucyjnym Carrefoura w Vendin-le-Vieil wykorzystano wózki widłowe, napędzane ogniwami wodorowymi. To największy jak dotąd projekt tego rodzaju w Europie.

REKLAMA

HyLIFT-EUROPE Project Consortium, we współpracy z firmą Carrefour, wdrożyło projekt, w ramach którego w nowym centrum dystrybucyjnym sieci w miejscowości Vendin-le-Vieil wykorzystano 137 wózków widłowych i pojazdów magazynowych marki Still, napędzanych wodorem. System wykorzystuje stacje Air Liquide, które umożliwiają tankowanie wodoru w pomieszczeniach zamkniętych.

Technologie ogniw wodorowych, zastosowane w pojazdach magazynowych, wraz z infrastrukturą do tankowania, są już w pełni dopracowane i mogą być wdrażane na szeroką skalę. Zdaniem ich twórców z konsorcjum HyLIFT-EUROPE Project, będą one odgrywać coraz ważniejszą rolę w sektorze logistyki, ponieważ są nie tylko rozwiązaniem ekologicznym, ale są także konkurencyjne pod względem kosztów eksploatacji.

Carrefour ma obecnie największą w Europie flotę wózków widłowych z napędem wodorowym, wykorzystywanych w jednej lokalizacji. Detalista wykorzystuje ponadto wózki magazynowe w niektórych swoich marketach.

Jedną z korzyści, jakie daje zastosowanie napędu wodorowego w pojazdach logistycznych, jest oszczędność czasu. Jednorazowe tankowanie wodoru trwa ok. 3-4 minuty, podczas gdy wymiana rozładowanej baterii w pojazdach elektrycznych zajmuje co najmniej kwadrans.

Źródło: fch.europa.eu, still.co.uk

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony