REKLAMAMLEKOVITA - Święta Śmietanka - Baner Główny (14-19.12.2019)
Program Act for Food ruszył we wrześniu 2018 roku. Jego celem jest demokratyzacja półki z produktami bio - aby mógł sobie na nie pozwolić każdy konsument

Program Act for Food ruszył we wrześniu 2018 roku. Jego celem jest demokratyzacja półki z produktami bio - aby mógł sobie na nie pozwolić każdy konsument (Fot.materiały prasowe)

Carrefour Polska ruszył z nową odsłoną kampanii Act For Food. Tym razem sieć promuje produkty ekologiczne z gwarancją najniższej ceny. Kampania ma edukować klientów i przełamywać główne bariery sięgania po taką żywność. 

REKLAMAPurella - SuperMusli - Belka w artykułach (16-31.12.2019)

Dziewiąty już konkret „Bio na zdrowie” to kolejna odsłona globalnej kampanii Act for Food, która wypełnia cel demokratyzacji bio, który sieć uważa za bardzo istotny w strategii transformacji żywieniowej. W ramach kampanii sieć promuje konkretne działania, których celem jest zachęcenie konsumentów do tego, by jeść lepiej. Carrefour skupia się na edukacji klientów na temat tego, czym jest żywność ekologiczna oraz jaki jest jej wpływ na zdrowie, ale także pragnie upowszechnić dostęp do produktów ekologicznych poprzez gwarancję najniższej ceny artykułów tego typu.

- Kampania Act For Food powstała po to, by zmieniać postawy klientów uświadamiając im, jak mogą się lepiej odżywiać. Dlatego Carrefour podejmuje działania mające na celu demokratyzację bio. Dzięki najnowszej kampanii chcemy edukować klientów i przełamywać główne bariery, które wstrzymują ich przed korzystaniem z produktów ekologicznych takie jak cena i brak znajomości korzyści płynących z ich spożywania. Najnowsza kampania, wykorzystując synergię wielu kanałów dotarcia z dużym naciskiem na różnorodne formaty kreatywne w działaniach digitalowych, wspiera realizację strategii sieci – powiedział Michał Sacha, dyrektor marketingu, Digital, IT i e-commerce.

Kampania rozpoczęła się 2 czerwca br. emisją spotów telewizyjnych i radiowych. Głównym bohaterem kampanii jest Bobas (w tej roli Wojciech Mecwaldowski), komentujący otaczającą go rzeczywistość. Kampanię otwiera 30-sekundowy spot telewizyjny. Aktywacja ma silne wsparcie działaniami digitalowymi – przygotowano różnorodne formaty kreatywne, aby skutecznie i precyzyjnie docierać do różnych odbiorców.

Poza komunikacją w mediach społecznościowych sieci tj. na Facebooku, Instagramie oraz You Tube, klienci znajdą szereg inspirujących materiałów edukacyjnych dotyczących żywności ekologicznej na stronie carrefour.pl. Sieć rozpoczyna również współpracę z blogerką parentingową, Bakusiowo, która będzie obalać mity dotyczące produktów bio i ich wpływu na zdrowie w serii materiałów poradnikowych. Blogerka współpracować będzie z prof. Ewa Rembiałkowską z Zakładu Żywności Ekologicznej na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.

Celem firmy Carrefour jest zostać światowym liderem w zakresie zmiany nawyków żywienia dla wszystkich, poprzez realizację strategii transformacji żywieniowej. W ub.r. operator wprowadził program Act for Food, dzięki któremu klienci zyskują dostęp do wysokiej jakości produktów w rozsądnych cenach. Do tej pory sieć m.in. wycofała jajka od kur z chowu klatkowego i wprowadziła więcej produktów wege. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Grzes 1 6 miesięcy temu

  Wg mnie najlepszą opcją na zdrowe pieczywo jest piekarnia... ja np kupuję w Putce zdroy chleb, który dojrzewa, na zakwasie... przede wszystkim świeży....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony