REKLAMAHELIO - Baner Główny - Natura (11-17.02.2019)
Nowoczesne urządzenia chłodnicze oszczędzają nawet 40 proc. energii

Nowoczesne urządzenia chłodnicze oszczędzają nawet 40 proc. energii (fot. mat. prasowe)

W ramach planu ograniczenia zużycia energii – o 30 proc. do 2025 r., Carrefour Polska wprowadza szereg energooszczędnych rozwiązań, wśród nich systemy chłodnicze wykorzystujące CO2, technologie geotermalne oraz oświetlenie LED.

Polski oddział sieci wymienił już oświetlenie na LED w blisko 80 proc. hipermarketów i supermarketów. Do końca roku modernizacja zostanie przeprowadzona w kolejnych 29 placówkach. Wykorzystanie energooszczędnego oświetlenia pozwoli firmie zredukować zużycie prądu o 20-30 proc.

W 38 placówkach Carrefour zainstalowano energooszczędne systemy chłodnicze, w których czynnikiem chłodzącym jest dwutlenek węgla. Urządzenia te, w porównaniu z tradycyjnymi systemami HFC, pobierają o 30-40 proc. mniej energii do chłodzenia tej samej masy towarowej.

Znaczące oszczędności energii firma osiągnie także dzięki zastosowaniu innowacyjnych instalacji geotermalnych, wykorzystywanych zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania. Pięć takich instalacji funkcjonuje w marketach Carrefour w Sosnowcu, Zamościu, Olsztynie, Gdańsku i Warszawie.

Ponadto Carrefour modernizuje systemy wentylacji sklepów oraz instaluje panele słoneczne na dachach wybranych placówek.

Firma przyjęła plan redukcji zużycia energii o 30 proc. do 2025 r. w stosunku do 2010 r. To część szerszego planu redukcji emisji dwutlenku węgla o 40 proc. do 2025 r. i o 70 proc, do 2050 r., w odniesieniu do poziomu z 2010 r.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jbg2fun 1 5 miesięcy temu

  Polskie urządzenia chłodnicze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony