REKLAMADESIGNATURE - baner główny 21-24.10

Carrefour jest pierwszym francuskim detalistą, który wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji (AI) do optymalizacji zarządzania stanami magazynowymi i ograniczenia strat. Grupa nawiązała współpracę z firmą SAS, która zintegruje inteligentne oprogramowanie z łańcuchem dostaw detalisty.

REKLAMAROS-SWEET - HURTUM.pl - Belka w artykułach (21-31.10.2019)

(Źródło: Carrefour)

Carrefour ma do wydania 2 mld euro rocznie na inwestycje związane z realizacją planu transformacji Carrefour 2022. Środki te mają być przeznaczane głównie na rozwój technologii internetowych i cyfrowych. Specjaliści do spraw łańcucha dostaw Carrefour Supply Chain wybrali technologię Viya – rozwiązanie AI opracowane przez lidera zaawansowanej analityki, firmę SAS.

Po 18 miesiącach przeznaczonych na próby i wdrożenie, platforma SAS będzie wykorzystywana do zbierania i przetwarzania danych ze sklepów, magazynów i serwisów e-commerce detalisty, w celu lepszego prognozowania popytu i precyzyjniejszego zamawiania towaru. Dzięki bardziej inteligentnemu zarządzaniu firma będzie w stanie ograniczyć zarówno sytuacje braku towarów, jak i nadmiernych zapasów w sklepach i magazynach.

– Uruchomienie platformy SAS pozwoli nam znacząco zoptymalizować nasz łańcuch dostaw. Zaoszczędzimy też mnóstwo czasu i wysiłku naszych pracowników, którzy dzięki technologii AI będą w stanie skoncentrować się na rozwijaniu zróżnicowanych strategii prognozowania. Będziemy lepiej rozumieć oczekiwania konsumentów, a z ponadto ograniczymy straty występujące w łańcuchu dostaw – powiedział Franck Noël-Fontana, dyrektor ds prognoz w Carrefour France.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony