REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

handel za granicą

 

20 września 2019, 13:46

Hipermarket Carrefour w Łodzi, Al. Bandurskiego, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Hipermarket Carrefour w Łodzi, Al. Bandurskiego, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

Carrefour Brasil wydał w środę oświadczenie, że zrywa wszelką współpracę z firmami korzystającymi z niewolniczej pracy. Stało się to po tym, jak francuski koncern spotkał się ze zmasowaną krytyką za kupowanie mięsa pochodzącego z farm z czarnej listy.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

W Brazylii funkcjonuje definicja pracy niewolniczej, obejmująca pracę przymusową, darmową pracę dla spłaty długów wobec pracodawcy, a także pracę w poniżających warunkach oraz wielogodzinną – jeśli stanowią zagrożenie dla zdrowia.

Organizacje zwalczające pracę niewolniczą w Brazylii utworzyły specjalną „czarną listę” firm stosujących ten proceder, na której znalazły się niektóre gospodarstwa hodowlane, produkujące wołowinę. W latach 2018 i 2019 Carrefour miał kupować bydło na takich farmach, o czym donosił serwis Reporter Brasil.

W oświadczeniu przesłanym do Thomson Reuters Foundation brazylijski oddział Carrefoura poinformował, że po przeprowadzeniu wewnętrznego dochodzenia i zapoznaniu się z wyjaśnieniami dostawcy firma postanowiła zawiesić zakupy jego produktów.

Źródło: Reuters

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony