REKLAMAWitpak, baner główny (lipiec-sierpień 2019)
Specjalny kod rabatowy dla czytelników portalu www.wiadomoscihandlowe.pl do wykorzystania w aplikacji CityBee.

Specjalny kod rabatowy dla czytelników portalu www.wiadomoscihandlowe.pl do wykorzystania w aplikacji CityBee. (fot. materiał partnera)

Forma wynajmu auta – na minuty – pozwala użytkownikom zaoszczędzić pieniądze, bo nie muszą kupować auta, decydować się na leasing czy wynajmować na całe doby. Takie rozwiązanie jest dostępne nie tylko dla osób prywatnych, ale również dla małych i średnich firm.

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

O ile osoby prywatne korzystają z tego typu usług sporadycznie, to przedsiębiorcy często potrzebują auta „na chwilę”, nie chcąc inwestować pieniędzy we własny samochód. Tutaj na potrzeby firm wychodzi CityBee z tak zwanym BIG Carsharingiem, czyli możliwością wypożyczenia aut dostawczych na minuty, wprowadzając na polskie ulice pakowne Fiaty Ducato oraz Volkswageny Crafter. W 11 aglomeracjach czeka na wynajmujących już 150 aut rozmieszczonych w kilkudziesięciu strefach, których lokalizacja pozwala na wynajem tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

BIG carsharing – dla kogo?

Pojemne dostawczaki CityBee to usługa dla małych firm, nawet tych jednoosobowych, które okazjonalnie muszą skorzystać z transportu, ale także dużych, które potrzebują okresowego zwiększenia możliwości transportowych floty samochodowej lub zastąpienia uszkodzonych pojazdów. BIG carsharing może być wsparciem dla firm budowlanych, ogrodniczych, eventowych, ale również dla mniejszych klubów sportowych czy nawet zespołów muzycznych. Duża pojemność samochodu to odpowiedź na większe potrzeby transportowe – niezależnie od ich rodzaju. To także rozwiązanie dla biznesów sezonowych lub takich, które działają w określonym czasie np. podczas weekendowych eventów, wydarzeń czy specjalistycznych targów. Auto na minuty to także odpowiedź na potrzeby nowoczesnej mobilności. Jedno auto carsharingowe może zastąpić do kilkunastu aut prywatnych lub firmowych. Usługa wpisuje się w globalny trend sharing is caring, sprzyjając zmniejszeniu liczby samochodów w miastach.  

Jak wynająć dostawczaka na minuty?

Przedsiębiorcy nie muszą martwić się o nadmiar formalności — wystarczy smartfon, prawo jazdy i karta płatnicza. Rejestracja w aplikacji zajmuje kilkadziesiąt sekund, a samo wypożyczenie kilkanaście. Co ważne, z poziomu aplikacji CityBee w prosty sposób można dodać dane firmy i podpiąć służbową kartę, a zbiorczą fakturę za wszystkie przejazdy swoich pracowników otrzymać tylko raz na miesiąc. Zgodnie z cennikiem, za pierwsze 50 km nie są naliczane opłaty (odnawiane co 24 godziny), a stawki za czas użytkowania różnią w zależności od długości wynajmu i wynoszą: 0,80 zł (brutto 0,99 zł) za minutę, 39,84 zł (brutto 49 zł) za godzinę, 178,05 zł (brutto 219 zł) za dzień lub 1056,01 zł (brutto 1299 zł) za tydzień. Paliwo, ubezpieczenie i inne koszty techniczne są już wliczone w cenę. Co ważne, zgodnie z zasadą free floating, możemy podróżować z miasta do miasta i zakończyć wynajem bez dodatkowych opłat, parkując w strefie CityBee.

CityBee – prekursor na polskim rynku

CityBee zadebiutowało w Polsce w październiku 2018 roku. Przez pierwsze trzy miesiące w usłudze CityBee zarejestrowało się 10 500 użytkowników, którzy w ciągu 742 293 minut łącznie przejechali 128 509 km. Dość powszechne są wynajmy na tydzień, a najdłuższy trwał ponad trzy tygodnie i był używany przez firmę, która na czas naprawy auta służbowego, potrzebowała elastycznych możliwości wynajmu auta zastępczego. Oprócz podróży w ramach jednej aglomeracji wynajmujący wykorzystywali wyjątkowy format free floating. Nierzadko pokonywali kilkaset kilometrów i bez dodatkowych opłat kończyli wynajem w innym mieście, w którym dostępna jest strefa CityBee.

Więcej informacji o usłudze na stronie www.citybee.pl.
 

Specjalnie dla czytelników portalu www.wiadomoscihandlowe.pl, CityBee przygotowało kod rabatowy na 20 zł, umieszczony na grafice tytułowej. Kod należy wpisać w aplikacji w zakładce „Kupony rabatowe”. Kod ważny do końca marca 2019.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 10

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Marek 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Fajnie, większa konkurencja to i ceny będą niższe. Auta są nowe i zadbane. Już nie trzeba korzystać z tradycyjnych wypożyczalni. Gdyby ktoś chciał skorzystać to prosze kod rabatowy na 20zł : OT4JI

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rad 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Ciekawa opcja

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony