REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Pozostałe

 

11 grudnia 2019, 21:04

(Materiały prasowe CCC)

CCC wniesie skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Spółka nie zgadza się z niekorzystnym dla niej wynikiem odwołania od decyzji Naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu. Chodzi o 21 mln zł.

REKLAMA

Urząd Skarbowy utrzymał w mocy decyzję z dnia 23 sierpnia 2019 r., zgodnie z którą firma CCC zobowiązana jest do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych wraz z odsetkami w związku z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa na podstawie umowy sprzedaży z dnia 1 października 2014 r. zawartej pomiędzy CCC Shoes & Bags Sp. z o.o. a CCC.eu Sp. z o.o.

We wrześniu 2019 r. zarząd CCC utworzył rezerwę w wysokości 21 mln zł, która była przeznaczona właśnie na zobowiązania z tytułu podatku. 

„Spółka CCC.eu Sp. z o.o. po konsultacji z doradcami podatkowymi nie zgadza się z podejściem wyrażonym w decyzji Organu II Instancji. Spółka zamierza podjąć dalsze czynności procesowe wnosząc skargę do właściwego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w związku z ugruntowanym orzecznictwem sądów administracyjnych w odniesieniu do stosowania podatku od czynności cywilnoprawnych w analogicznych stanach faktycznych" – podano w komunikacie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony