REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Andrzej Goździkowski, prezes Cedrobu

Andrzej Goździkowski, prezes Cedrobu (Cedrob)

Cedrob planuje wznowienie produkcji w zakładach przetwórczych Zakładów Mięsnych Henryk Kania w Goczałkowicach, Pszczynie i Mokrsku na początku października. Spółka szacuje, że cały projekt nabycia Kani może pochłonąć ponad ćwierć miliarda złotych.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

- W pierwszej kolejności uruchomiliśmy środki finansowe, dzięki którym zarządca restrukturyzowanej spółki mógł zapłacić pracownikom zaległe i bieżące wypłaty oraz uregulował najpilniejsze zobowiązania. Kolejnym krokiem jest zawarcie umowy dzierżawy przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania oraz sprawne i transparentne przeprowadzenie procesu jego nabycia mówi Andrzej Goździkowski, prezes Cedrobu.

- Szacujemy, że cały projekt nabycia majątku Kani, zapewnienia kapitału obrotowego oraz odbudowania rynku może pochłonąć ponad ćwierć miliarda złotych i takie środki zabezpieczyliśmy na ten cel - dodaje prezes.

Cedrob podał, że w pierwszym etapie wznowienia produkcji planowane jest osiągnięcie produkcji na poziomie 1 200 ton miesięcznie. Po przeprowadzeniu procesu inwestycyjnego, zakłady te mają produkować 4 000 ton miesięcznie.

Łącznie z Zakładami Mięsnymi Silesia, które już osiągnęły poziom 4 tys. ton i cały czas się rozwijają, Grupa Cedrob planuje mieć udział w rynku przetwórczym na poziomie 8-10 tys. ton miesięcznie w perspektywie 5-ciu lat i nie wyklucza dalszej ekspansji.

Na początku września Cedrob zawarł z zarządcą ZM Henryk Kania umowę produkcji na powierzonych surowcach i Kania miała otrzymywać z tego tytułu 4 mln zł netto miesięcznie.

Cedrob zadeklarował pokrycie dodatkowych kosztów, gdyby kwota nie była wystarczająca do pokrycia kosztów utrzymania przedsiębiorstwa.

Umowa zakłada produkcję przetworów mięsnych oraz rozbiór mięsa wieprzowego, wołowego i drobiowego, na powierzonym surowcu, pod markami należącymi do grupy kapitałowej Cedrob lub pod markami wchodzącymi w skład przedsiębiorstwa ZM Kania, które zostały wskazane w wycenach ww. przedsiębiorstwa przygotowanych na potrzeby przyspieszonego postępowania układowego i znajdującymi się w aktach postępowania.

Umowa przerobowa ma obowiązywać do czasu wejścia w życie umowy dzierżawy ZM Kania. Umowa dzierżawy ma zostać zawarta na okres 12 miesięcy i wejdzie w życie pod warunkiem zawieszającym uzyskania przez Cedrob zgody UOKiK na przejęcie kontroli, chyba że strony uzgodnią inaczej na piśmie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony