REKLAMAHELIO - MASY - BANER GŁÓWNY (24.02 - 01.03.2020)
Papierosy, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Papierosy, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Medyce udaremnili nielegalny przewóz do Polski 2150 paczek papierosów. Towar, o szacunkowej wartości rynkowej 30 tysięcy złotych, przemytnicy ukryli w autokarowej skrytce.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Nielegalne papierosy zostały wykryte podczas kontroli autokaru jadącego
z Ukrainy do Gdańska. Pojazd został prześwietlony urządzeniem RTG - i po analizie obrazu funkcjonariusze nabrali pewności, że w autobusie wykonana została specjalna skrytka, w której ukryta jest kontrabanda.

Aby zamaskować zapach tytoniu papierosy posypane zostały pieprzem i skropione octem. Przepis na przemyt okazał się nieudany. Funkcjonariusze bez trudu dotarli do konstrukcyjnej skrytki nad tylnym kołem pojazdu, w której znajdowało się 2150 paczek papierosów.

Do próby przemytu przyznało się dwóch obywateli Ukrainy. To 43 - letni i 48 – letni kierowcy autokaru. Jak informuje Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie, obydwaj mężczyźni poniosą odpowiedzialność w ramach wszczętego postępowania karnego skarbowego. Na poczet grożącej kary grzywny obydwaj wpłacili po 10 tys. złotych. Konsekwencją przemytu jest także zatrzymanie autokaru oraz skierowanie wniosku przez Służbę Celno- Skarbową do Straży Granicznej o powrót cudzoziemców do kraju.

Od początku tego roku do sierpnia funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu m.in. 10 mln sztuk papierosów i blisko 2 tony tytoniu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony