REKLAMAKORAL - Lodowa Finezja - Baner Główny (czerwiec-lipiec 2018)

12 lipca 2017 roku na terenie warszawskiego centrum handlowego Blue City przeprowadzono test technologii 5G RAPID. Za transmisję odpowiada firma Exatel.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1
W ramach testu wykonano transmisję wideo w rozdzielczości 4K i 8K

W ramach testu wykonano transmisję wideo w rozdzielczości 4K i 8K (fot. materiały prasowe)

Test polegał na transmisji wideo w rozdzielczości 4K i 8K przez zainstalowane w obiekcie moduły antenowe 5G. Materiał odbierany był na ruchomym terminalu oraz komputerze z goglami VR. W czasie trwania prób na bieżąco sprawdzano działanie wszystkich elementów stworzonej infrastruktury sieciowej, ze szczególnym uwzględnieniem prędkości światłowodów.

Sieć 5G jest następną generacją powszechnie używanej technologii 4G, a więc aktualnie najnowocześniejszego systemu transmisji danych bezprzewodowo. Wersja 5G RAPID umożliwia przesyłanie danych z dużą prędkością – nawet do 10Gbit/s – z minimalnymi opóźnieniami do bardzo wielu urządzeń znajdujących się na małej przestrzeni. Do tej pory działanie sieci 5G RAPID sprawdzane było między innymi w Japonii. Centrum Handlowe Blue City jest pierwszym w Polsce miejscem, w którym przeprowadzono testy tej nowoczesnej technologii.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony