REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Nowe centrum Zalando Lounge w Olsztynku

Nowe centrum Zalando Lounge w Olsztynku (materiały prasowe)

Zalando Lounge oficjalnie uruchomiło swoje pierwsze poza rodzimym rynkiem, międzynarodowe centrum logistyczne. Obiekt obsługiwać będzie zamówienia klubu zakupowego Zalando Lounge dla klientów z wszystkich europejskich rynków.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Przesyłki z Olsztynka będą wysyłane do blisko 15 mln członków klubu w 13 europejskich krajach.

Poza tym w Großbeeren w Niemczech, obiekt w Olsztynku jest pierwszym międzynarodowym centrum logistycznym Zalando. Liczy 130 tys. mkw. powierzchni. Magazyn wyposażony jest w zaawansowane technologie automatyzacyjne, m.in. sortery porządkujące pojedyncze artykuły pod konkretne zamówienie oraz największy w Europie sorter Optimus, który kieruje towar do właściwego miejsca dostawy. Ponadto, część powierzchni magazynowej została przeznaczona na asortyment dotyczący wystroju i wyposażenia wnętrz, tak zwany “Home&Living”, aby jego dostawa do klienta była jeszcze bardziej efektywna.

Obsługą centrum zajmować się będzie zewnętrzny dostawca usług logistycznych, Fiege e-Com North, który na potrzeby działań operacyjnych zatrudnia już około 500 pracowników. W dalszej perspektywie Fiege e-Com North stworzy ponad tysiąc nowych miejsc pracy.

– Rosnąca popularność naszego klubu zakupowego zarówno w Polsce jak i w całej Europie, stawia przed nami wyzwanie jeszcze lepszej optymalizacji procesów logistycznych. Jesteśmy przekonani, że z Fiege jako naszym partnerem operacyjnym oraz jego zespołem wspierającym Zalando Lounge, rozszerzymy naszą ofertę o nowe marki i artykuły, takie jak na przykład dodatki do wnętrz i elementy wyposażenia domu – mówi Martin Rost, senior vice president offprice (Zalando Lounge i Outlets).

– Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas prowadzenia centrum logistycznego w Gardnie pod Szczecinem, udało nam się razem zbudować wykwalifikowany zespół. Jesteśmy dumni, że dzięki dobrze zaplanowanemu i zrealizowanemu wdrożeniu, a także naszej elastyczności, centrum osiągnęło pełną zdolność operacyjną – dodaje Piotr Kohmann, CEO w Fiege e-Com North.

Jak przekonuje Zalando, o wyborze lokalizacji centrum logistycznego zadecydował wysoki potencjał rekrutacyjny regionu, dogodne położenie geograficzne oraz infrastruktura zapewniająca bezpośredni dostęp do dróg ekspresowych S51 i S7, a także dobra współpraca z władzami miasta Olsztynka. Nowo otwarta inwestycja dołącza do sieci logistycznej grupy Zalando, która będzie liczyła 15 centrów w 6 krajach. Na polskim rynku, od grudnia poprzedniego roku, działa również magazyn Zalando w Gardnie koło Szczecina, a uruchomienie kolejnego – w okolicach Łodzi, planowane jest na 2020 rok.

Zalando Lounge jest jednym z największych klubów zakupowych w Europie. Oferuje wyłączny dostęp do 2,500 marek premium z rabatami do 75 proc. Stanowi on uzupełnienie oferty Zalando Fashion Store o specjalne, limitowane czasowo kampanie sprzedażowe.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Niunia 1 8 miesięcy temu

  Kocham Zalando. Nie kupuję już odzieży w sklepach. Rozmiary pasują, świetne marki, szybka dostawa i duże promocje. Zalando jest SUPER!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony