REKLAMAVOG - baner główny 2018

(fot. pixabay.com)

W wielu krajach Unii Europejskiej jaja kosztują już więcej niż mięso drobiowe. Znacznie podrożały także w Polsce. W pierwszym tygodniu listopada ich cena wzrosła ponad 10 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

REKLAMAPszczółka - Belka w artykułach - Sympatie (13-16.12.2018)

Zgodnie z publikowanymi przez „Rzeczpospolitą” prognozami Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz sprzed kilku dni, mięso drobiowe jest w Unii Europejskiej tańsze od jaj. Obecnie – według oficjalnych unijnych notowań hurtowych – 100 kilogramów tuszek kurcząt rzeźnych kosztuje 182,43 euro, a 100 kilogramów jaj 185,91 euro. Oznacza to, że jaja są o prawie 2 procent droższe od mięsa.

Jak zauważa na łamach „Rzeczpospolitej” Mariusz Szymyślik, dyrektor Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz, ta niespotykana sytuacja może jeszcze się pogłębiać. Jego zdaniem, różnica w cenie na korzyść jaj będzie rosła, gdyż mięso drobiowe do końca roku powinno systematycznie tanieć, a jaja będą utrzymywały swoją cenę.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony