REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL SOFT) - Baner Główny - 31.01 - 29.02.2020
Stoisko warzywno-owocowe

Stoisko warzywno-owocowe

Wyższe ceny warzyw przyczyniają się do wzrostu inflacji. Za żywność w sklepach Polacy muszą zapłacić o 6,8 proc. więcej niż przed rokiem. Pomimo szczytu sezonu, w ostatnim miesiącu ceny pozostały niemal bez zmian.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2019 r. wzrosły o 2,9 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem nie zmieniły się - podał Główny Urząd Statystyczny. Do wzrostu inflacji przyczyniły się w największym stopniu ceny żywności i napojów bezalkoholowych, których ceny były wyższe o 6,8 proc. niż przed rokiem i o 0,3 proc. wyższe niż miesiąc temu.

Wcześniej GUS podał szacunki produkcji rolnej, z których wynika, że zbiory zbóż mogą wzrosnąć o 8 proc. rok do roku, ale warzyw spadną o 9 proc. Do niższej produkcji warzyw w tym roku przyczyniły się wysokie temperatury powietrza w czerwcu, lokalnie występujące w czerwcu ekstremalne zjawiska klimatyczne i niedobór opadów deszczu w kwietniu hamujący wzrost i rozwój roślin. Jak szacuje GUS, zbiory spadną o niemal jedną dziesiątą.
Korzystnie na produkcję zbóż wpłynęły natomiast niewielkie straty zimowe zbóż ozimych i nieco lepszy od ubiegłorocznego stan zasiewów zbóż ozimych wiosną 2019 r.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony