REKLAMAJACOBS - ŚWIĘTA - Baner Główny (18.11 - 01.12.2019)

(fot. ŁR, wiadomoscihandlowe.pl)

Inflacja w maju rosła najszybciej od listopada 2017 roku. W górę ciągnęły ją między innymi ceny żywności, w tym warzyw. Jednak według analityków Credit Agricole wzrost ich cen powoli będzie wyhamowywać. Zdrożeć może natomiast wieprzowina – podaje serwis msn.com.

REKLAMAPurella - SuperHerbs - Belka w artykułach (15-30.11.2019)

Ceny będą się zmieniać powoli, więc czeka nas lato z drogimi warzywami. Wraz z pojawianiem się różnych gatunków sytuacja będzie się poprawiać, choć szczyt podaży przypada zawsze jesienią. Odnośnie rynku wieprzowiny, serwis msn.com podaje, że obserwowany aktualnie duży wzrost cen związany jest z dynamicznym rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Chinach. Szacuje się obecnie, że pogłowie trzody chlewnej obniży się tam o 30 proc. w ujęciu rocznym. Dla porównania, to jakby w Stanach Zjednoczonych wybić wszystkie świnie.

Więcej na msn.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony