REKLAMASegafredo Selezione - banner główny (30.03-05.04)
Sklep Pamso, Łódź, Marynarska

Sklep Pamso, Łódź, Marynarska (fot. Konrad Kaszuba)

Stawki za kilogram trzody chlewnej windowane są przez rynek niemiecki. Ten z kolei silnie związany jest z Chinami, który zmaga się z ASF oraz koronawirusem.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 10% - Belka w artykułach (marzec-kwiecień 2020)

O sprawie pisze dzisiejsza „Rzeczpospolita”. Gazeta podkreśla, że wysoka cena jest spowodowana niedoborem pogłowia świń, które w zeszłym roku urosło ledwie o 1,7 proc. i liczy obecnie 11,2 mln sztuk. To spowodowało, że cena za kilogram surowca przekroczyła już w skupie 6 zł. Wpływa na to chociażby nadal nierozwiązany problem z ASF.

Ceny winduje także rynek niemiecki, który sprowadza mięso z Polski, a sam eksportuje olbrzymie ilości wieprzowiny do Chin. W związku z tym cena mięsa wieprzowego na niemieckiej giełdzie ma niebawem przekroczyć 2 euro.

Chińczycy z kolei zmagają się nie tylko z ASF, ale również nowym koronawirusem. Ten pierwszy wirus doprowadził do likwidacji wielu stad świń, a ten drugi uniemożliwia skuteczną walkę z ASF oraz odbudowywanie stad, ze względu na ograniczenia w przemieszczaniu się. W związku z tym import z Niemiec nadal będzie wysoki. Zdaniem ekspertów będzie to powodowało dalsze utrzymywanie się wysokich cen także w Polsce.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony