REKLAMAKongres Rynku FMCG 2019 - Baner Główny (maj 2019)
Stoisko warzywno-owocowe

Stoisko warzywno-owocowe

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w lutym ceny były wyższe o 0,4 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca oraz wzrosły o 1,2 proc. w stosunku do zeszłego roku. Po spadkach w ostatnich miesiącach inflacja wyraźnie urosła.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

O sprawie pisze portal money.pl. Mimo wzrostów, inflacja nadal utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie, a w styczniu ceny rosły najwolniej od ponad dwóch lat. Obecny wskaźnik praktycznie pokrywa się z prognozami ekonomistów, którzy spodziewali się inflacji na poziomie 1,1 proc.  

Jeżeli chodzi o żywność to w porównaniu do stycznia ceny wzrosły o 0,9 proc, w przeciągu całego roku zaś o 2,2 proc. W tym drugim okresie najbardziej podrożały warzywa – o 15,8 proc. Za pieczywo trzeba teraz zapłacić o 9,3 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Drożeje także mąka – o 7,2 proc. oraz cukier – 6 proc, a także ryby – 2,6 proc oraz masło – 3,8 proc. Praktycznie nie zmieniły się za to ceny mięsa. Mocny spadek dotkną jaja, które są tańsze o ponad 12 proc. w stosunku do zeszłego roku. Z kolei cena owoców spadła o 13,7 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony