REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(materiały własne)

We wtorek poznamy wstępne dane o inflacji w Polsce, która naszym zdaniem zmniejszyła się do 4,4 proc. r/r w marcu wobec 4,7 proc. w lutym - prognozują analitycy Credit Agricole Bank Polska. Spadek dynamiki cen paliw został tylko częściowo skompensowany przez wzrost inflacji bazowej (efekt m.in. podwyżki opłat za wywóz śmieci).

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Zgodnie z komunikatem GUS, ze względu na epidemię COVID-19 w marcu wstrzymane zostało badanie cen detalicznych w sposób tradycyjny (zbieranie danych osobiście przez ankieterów) na rzecz pozyskiwania informacji drogą telefoniczną lub mailową. Oznacza to, że wskaźnik inflacji w marcu będzie w mniejszym stopniu niż zazwyczaj odzwierciedlał notowania cenowe w mniejszych sklepach i targowiskach, a w większym stopniu informacje pochodzące z dużych sieci handlowych.

Dostępne informacje dotyczące kształtowania się cen w sklepach wielkopowierzchniowych wskazują, że po przejściowym wzroście cen żywności w pierwszych tygodniach marca związanym ze skokowym popytem wynikającym z dokonywania zapasów przez gospodarstwa domowe, ceny obniżyły się wyraźnie w II połowie miesiąca. W rezultacie według analityków Credit Agricole Bank Polska prognozujemy, że dynamika cen żywności nie zmieniła się w marcu w porównaniu do lutego i wyniosła 7,5 proc. r/r.

We wtorek opublikowany zostanie wstępny szacunek inflacji HICP w strefie euro. Eksperci Credit Agricole Bank Polska oczekują, że roczne tempo wzrostu cen obniżyło się do 0,7 proc. r/r w marcu z 1,2 proc. w lutym, do czego przyczynił się spadek inflacji bazowej i dynamiki cen nośników energii.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~MAF 1 miesiąc temuocena: 100% 

  oj, cos misie wydaje, ze inflacja bazowa to nie wszystko. A co realiach, czyli CPI? Ale nawet pozostając przy bazowej... Czy aby na pewno nie rusza ceny przemysłówki, czy nie uderzą w rynek zatory płatnicze , zapaśc importu/eksportu i spadki wolumenów na rynku wewnętrznym? Czy wreszcie nie uderzy w to wszystko pozycja i kurs złotego? Panowie! (i Panie!) - 3,2% - gratuluje optymizmu. No po prostu gratuluję!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony