REKLAMAKORAL - Lodowa Finezja - Baner Główny (czerwiec-lipiec 2018)
CH Platan po rozbudowie będzie miało 40 tys. mkw powierzchni najmu

CH Platan po rozbudowie będzie miało 40 tys. mkw powierzchni najmu (mat. prasowe)

3 sierpnia wmurowany został kamień węgielny pod rozbudowę centrum handlowego Platan w Zabrzu. Po zakończeniu prac budowalnych, realizowanych przez firmę CFE Polska, Platan będzie jedną z największych galerii handlowo–usługowych w regionie, z ponad 40 000 mkw. powierzchni najmu. Zakończenie prac oraz otwarcie obiektu w nowej formie planowane jest na jesień 2018 r.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

Platan, jedno z większych centrów handlowych w Zabrzu, które każdego roku notuje około 4 mln odwiedzin, zostanie poddane szeroko zakrojonej rozbudowie i modernizacji, dzięki czemu galeria zyska nowe oblicze. Centrum chętnie odwiedzają nie tylko mieszkańcy Zabrza, ale również sąsiednich miejscowości. W zasięgu oddziaływania obiektu, czyli w odległości, którą można pokonać w trakcie 20 minut jazdy samochodem, mieszka ok. 914 000 osób z Zabrza i okolic.

Podczas oficjalnej uroczystość wmurowania kamienia węgielnego przedstawiciel głównego inwestora Rockcastle Poland, p. Wojciech Godlewski, podkreślał znaczenie modernizacji galerii Platan dla rozwoju miasta i regionu oraz możliwości, jakie wiążą się z rozbudową obiektu.

– Centrum Handlowe Platan w Zabrzu istnieje od 2003 r. Powstało jako jedno z pierwszych nowoczesnych obiektów handlowych w mieście. Rola pioniera zobowiązuje. Dzięki projektowi rozbudowy i modernizacji Platana, chcemy stworzyć w Zabrzu miejsce jeszcze bardziej atrakcyjne dla mieszkańców, które będzie w pełni odpowiadało na zmieniające się potrzeby nie tylko zabrzan, ale i mieszkańców całego regionu. Chcemy, aby Platan pozostał ważnym punktem zakupowo – rozrywkowym na mapie miasta. Naszą ambicją jest, aby nowy Platan stał się dla wszystkich ulubionym miejscem zakupów oraz spędzania wolnego czasu. Po rozbudowie w galerii pojawi się około 30 nowych sklepów i punktów usługowych, w tym nowe, znane i lubiane marki. W ramach inwestycji zostanie rozbudowana strefa restauracyjna, powstanie kino i fitness, a klienci zyskają dostęp do bezpłatnego WI-FI i punktów ładowania. Wykonany zostanie także wygodny trzypoziomowy parking, przebudowane zostaną wjazdy i wyjazdy tak, aby zapewnić sprawniejszą obsługę komunikacyjną. Prace zaplanowano tak, żeby nie zakłócać codziennego funkcjonowania sklepów i by Klienci mogli w dalszym ciągu komfortowo dokonywać zakupów. Zakończenie rozbudowy planowane jest na jesień 2018 roku – podsumował Wojciech Godlewski, Senior Project Manager, przedstawiciel głównego inwestora, Rockcastle Poland.

Proces rozbudowy CH Platan w Zabrzu potrwa do 2018 r. Powierzchnia zmodernizowanego i powiększonego Platana wyniesie ponad 40 000 mkw. Na terenie odnowionej galerii znajdzie się ok. 120 punktów usługowych i sklepów, w ramach inwestycji powstanie także dwupoziomowy parking mogący pomieścić nawet 1400 aut.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony