REKLAMAKORAL - Baner Główny - Świderek (25-30.05.2019)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Na 18 grudnia zaplanowano otwarcie nowego sklepu Carrefour Market w Warszawie. Punkt ruszy w CH Skorosze zamiast Piotra i Pawła.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Przypomnijmy, nowy sklep będzie dysponował salą sprzedaży o powierzchni 2 tys. mkw. To efekt podziału, do którego doszło we wrześniu. Pierwotna powierzchnia najmu lokalu, w którym działał Piotr i Paweł, wynosiła 2757 mkw. Firma ograniczyła jednak tę powierzchnię o około 897 mkw.

Właściciel CH Skorosze wypowiedział Piotrowi i Pawłowi umowę najmu. – Grupa Piotr i Paweł pomimo skomplikowanej sytuacji finansowej dokonała znaczących nakładów i dużym wysiłkiem organizacyjnym doprowadziła do zmniejszenia powierzchni przedmiotu najmu zgodnie z żądaniem wynajmującego. Pomimo powyższego, wynajmujący korzystając z posiadanego oświadczenia Grupy Piotr i Paweł o dobrowolnym poddaniu się egzekucji skierował sprawę do komornika, który wszczął przeciwko najemcy egzekucję, której bezpośrednim następstwem jest zamknięcie sklepu Piotr i Paweł w Skoroszach. Spółka stoi na stanowisku, iż są to działania sprzeczne z pierwotnymi ustaleniami stron i podjęte zostały wbrew powszechnie przyjętym regułom prowadzenia biznesu i negocjacji – informował w oświadczeniu zarząd Piotra i Pawła podkreślając, iż podstawą rozwiązania umowy nie były kwestie zaległości płatniczych. 

Jak pisaliśmy pod koniec listopada, krótko po zamknięciu sklepu Piotra i Pawła w lokalu rozpoczęto remont i pojawiły się szyldy sieci Carrefour. Obecnie wiemy już, że nowy punkt wystartuje 18 grudnia br.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 9

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Karol 3 5 miesięcy temu

  Odświeżany artykuł, który widziałem tu jakiś czas temu. W CH Skorosze, już dawno sklep został zlikwidowany, a na jego miejsce powstały nowe, m.in. carrefour express.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bylypracownik 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Oddani to już zostali tylko ci co nie znają swojej wartości na rynku pracy, siec i tak padnie wiec nie ma co tak tkwić. Przecież nikt Wam nie da obiecanych odpraw itp - bo nie ma z czego tego wyplacic.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nicKuś 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Piotr i Paweł ma za nic oddanych pracowników, to niech zniknie z rynku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony