REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

handel za granicą

 

6 listopada 2019, 11:48

(Pixabay.com)

Prawie 80 proc. chińskich klientów zbojkotuje amerykańskie towary podczas Dnia Singla - największego na świecie wydarzenia zakupów online – przypadającego 11 listopada. Powodem ma być trwająca wojna handlowa pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami - podaje "Forbes".

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Polityczne działania podsycają w coraz większym stopniu nastroje nacjonalistyczne, co odbija się również na branży detalicznej. Z ankiety przeprowadzonej przez firmę konsultingową AlixPartners wynika, że aż 78% chińskich klientów będzie unikać kupowania amerykańskich marek i zamiast tego wybierze chińskie produkty. Ponad połowa z 2000 respondentów wskazała „patriotyzm” jako główny powód takiego postępowania, pokazujący wzrost postaw nacjonalistycznych na tle wojny handlowej między USA i Chinami.

Singles Day to 24-godzinna akcja zakupowa na platformach Taobao, Tmall i AliExpress Alibaba. Szacuje się, że jest to największe wydarzenie e-commerce na świecie, większe niż Amazon Prime Day, Black Friday i Cyber Monday łącznie.

Jeśli respondenci postąpią zgodnie z deklaracjami, zaszkodzi to przede wszystkim amerykańskim markom konsumenckim, takim jak Nike, Tapestry Inc., Ralph Lauren, Capri Holdings i Tiffany & Co. Chociaż większość respondentów zadeklarowała, że zrezygnuje z amerykańskich marek, chińscy konsumenci nie odrzucają innych produktów zagranicznych.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony