REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

(fot. Pixabay CC0)

W okresie od 2018 r. do 2022 r. chiński rynek e-commerce zwiększy sprzedaż o 666 mld USD. W tym czasie rynek amerykański urośnie „tylko” o 269 mld dolarów. W Polsce sprzedaż online wzrośnie o ok. 6 mld dolarów – wynika z prognoz zawartych w raporcie Ecommerce & Digital Ecosystem Management firmy PlanetRetail RNG.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Wzrost globalnego rynku e-commerce w latach 2018 – 2022 będzie miał dwóch niekwestionowanych liderów – Chiny i USA. Jednak rynek chiński urośnie w tym czasie ponad dwa razy szybciej niż amerykański. Oba kraje wypracują łącznie aż 76 proc. globalnych wzrostów przychodów ze sprzedaży online.

Spośród 15 krajów o najszybszym prognozowanym wzroście e-commerce w latach 2018 – 2022 siedem to gospodarki wschodzące i rozwijające się. W tych krajach, wśród których prym wiodą Indie i Indonezja, e-sprzedaż rośnie bardzo szybko i zgodnie z prognozami w ciągu pięciu lat będą one odpowiadać za ok. 4 proc. globalnego handlu online.

Ten trend będzie miał znaczący wpływ na strategie biznesowe detalistyów i producentów. E-commerce, a przede wszystkim jego odmiana mobilna m-commerce, będzie się stawać coraz ważniejszym elementem modelów biznesowych, szczególnie w gospodarkach wschodzących i rozwijających się.

Polska znalazła się na 13. miejscu w światowym rankingu najszybciej rosnących rynków e-commerce. Według prognoz Planet Retail, w najbliższej pięciolatce przychody ze sprzedaży online wzrosną u nas o ok. 6 mld USD. Więcej niż np. w Kanadzie.

Źródło: Planet Retail, Ecommerce & Digital Ecosystem Management

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony