REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

(fot. mat. prasowe)

Po sukcesach pilotażu w Norwegii, kanadyjska sieć stacji paliw Circle K połączyła siły z firmą Ionity w celu zbudowania w całej Europie sieci ładowarek wysokiej mocy (HPC) dla samochodów elektrycznych – informuje Convenience Store News. Ionity to spółka gigantów motoryzacyjnych: BMW, Daimler, Ford i Volkswagen.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Przedstawiciel Circle K Europe Jacob Schram poinformował, że firma nawiązała współpracę z grupą Ionity w celu stworzenia sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych o najwyższej mocy w Europie. Ma ona funkcjonować w standardzie Combined Charging System, w ramach którego dostępne są szybkie ładowarki HPC o mocy do 350 kW. Inicjatywa umożliwić długodystansową e-mobilność – informuje portal Convenience Store News.

Bazą sieci mają być stacje paliw Circle K w całej Europie. Sieć Ionity ma liczyć ok. 400 stacji HPC, rozmieszczonych tak, aby umożliwić kierowcom samochodów elektrycznych międzynarodowe podróże w skali Europy. W pierwszej fazie projektu powstanie ok. 60 ładowarek. Każda będzie dysponować średnio sześcioma stanowiskami szybkiego ładowania. W ramach partnerstwa z Cirlce K powstaną stacje HPC w Norwegii, Szwecji, Danii, Irlandii oraz Krajach Bałtyckich.

Prezydent i CEO koncernu Couche-Tard Brian Hannasch zapewnił, że ta inicjatywa jest pierwszym krokiem na drodze firmy do uzyskania i utrzymania pozycji lidera e-mobilności. Jego zdaniem testy przeprowadzone w Norwegii pozwoliły lepiej zrozumieć, jak elektromobilność wpływa na podróże, a także na zachowanie konsumentów w sklepach convenience na stajach paliw.

Circle K jest operatorem 2754 sklepów convenience w 9 krajach Europy.

Źródło: csnews.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony