REKLAMAWitpak, baner główny (lipiec-sierpień 2019)

Firma Citronex, spółka działająca m.in. na rynkach logistyki i importu bananów, produkcji i dystrybucji pomidorów, transportu i spedycji, prowadząca sieć stacji paliw i supermarketów, otworzyła w Zgorzelcu w swój piąty Dyskont Paliwowy, połączony z dużym marketem, restauracją i bogatą ofertą usług dla kierowców. To największa stacja paliw w Polsce, władze firmy zapowiadają kolejne inwestycje w tego typu obiekty.

REKLAMAKongres Alkohole i Napoje - Belka w artykułach (lipiec 2019)
Dyskont paliwowy firmy Citronex

Dyskont paliwowy firmy Citronex (Citronex)

Obiekt w Zgorzelcu, to największy Dyskont Paliwowy w portfelu firmy Citronex. Na ponad 35 tys. mkw. zlokalizowane są Dyskont Paliwowy z 22 stanowiskami do tankowania dla samochodów osobowych i dziewięcioma dla samochodów ciężarowych, a także Market Citronex, Restauracja Picaro, czy cztery tunele Myjni TIR. Powierzchnia budynku to 1500 mkw, sala sprzedaży to 800 mkw., w tym restauracja - 350 mkw. Stacja jest zlokalizowana przy zjeździe z autostrady A4 w kierunku Zgorzelca, przy ulicy Słowiańskiej 7 (DK94).

Citronex zapowiada otwarcia kolejnych mega stacji. - Obiekt w Zgorzelcu to nasz piąty dyskont. Kolejny powstaje w Kątach Wrocławskich. Będzie gotowy we Wrześniu. Jednocześnie budujemy dyskont w Gubinku, który zostanie otwarty już w grudniu – mówi Robert Zarzecki, prezes zarządu firmy Citronex.

Jak podkreśla Robert Zarzecki, wyniki działających dyskontów są pozytywne, dlatego firma inwestuje w kolejne tego typu placówki. Citronex nie ma jednak w planach ostrego przyspieszenia rozwoju sieci. - Budujemy naszą mini sieć powoli. Bardzo ważny jest dla nas dobór lokalizacji, nie chcemy mieć dużej liczby stacji słabej jakości. Wolimy mieć kilka kluczowych, takich jak nowa stacja w Zgorzelcu czy budowana w Kątach Wrocławskich -  tłumaczy prezes firmy Citronex.

I dodaje: - Sprzedaż paliw dominuje w strukturze przychodów na naszych stacjach, ale udział marketów jest już znaczący. Na wyniki każdej ze stacji ma wpływ szeroki wachlarz usług i asortymentu, które oferujemy w dyskontach. Dzięki synergiom z całą grupą Citronex możemy zaproponować klientom produkty świeże w przystępnych cenach.

Robert Zarzecki komentując wpływ ustawy ograniczającej handel w niedziele na stacje paliw sieci Citroneksu stwierdził, że jest on pozytywny, ale dodał, że są to jedynie 3-4 dni w miesiącu.

Jak podkreśla firma, dyskonty są naszpikowane urządzeniami multimedialnymi i dostosowane do jak najlepszej i najszybszej obsługi klienta. Dla klientów zmęczonych podróżą, wydzielona została specjalna strefa relaksu, w której można odpocząć, napić się świeżej kawy, a także skorzystać z WiFi. Dla dzieci przygotowany został specjalny kącik, w którym mogą pograć na Play Station, pobawić się lub zagrać w multimedialną grę wyświetlaną z projektora na podłodze.

Grupa Citronex to rodzinna firma powstała w 1988 roku. Z małego przedsiębiorstwa stała się prężnie rozwijającą firmą, zatrudniającą ponad 2000 pracowników. Obecnie odnosi sukcesy na rynku krajowym i międzynarodowym w sektorach: logistyki i importu bananów, produkcji i dystrybucji pomidorów, transportu i spedycji, myjni i serwisu samochodów ciężarowych, stacji paliw, hoteli, restauracji i supermarketów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Lipiany porażka 1 3 miesiące temu

  Przydałby się tajemniczy klient w Lipianach. Co tam się wyprawia to chyba szefostwo nic nie wie. Połowa dystrybutorów nie działa. Na 3 kasy tylko jedna pracuje. Jak ktoś potrzebuje do kantora to zamyka się ta ostatnia kasę i robi się kolejka pod drzwi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony