REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL SOFT) - Baner Główny - 31.01 - 29.02.2020
flaga UE

flaga UE (fot. fot. H.Dahlstrom/Flickr, na lic. CC BY-2.0)

Pobieranie podatku od sieci handlowych jest zawieszone do 1 stycznia 2020 roku, na razie rząd nie przygotował jednak nowelizacji.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

O sprawie pisze „Rzeczpospolita”. Ustawę o wprowadzeniu podatku handlowego podjęto w 2016 roku jednak po tym, jak została ona zakwestionowana przez Komisję Europejską, sukcesywnie ją nowelizowano i zmieniano datę rozpoczęcia poboru. Obecna nowelizacja obowiązuje do stycznia 2020 roku.

W lipcu była co prawda mowa o kolejnej nowelizacji i rozpoczęciu poboru już we wrześniu 2019 roku, ale temat upadł. Znajdował się w niej zapis, że w przypadku odwołania się KE od stwierdzenia TSUE o tym, że Polska mogła wprowadzić podatek handlowy (ostatecznie takie odwołanie zostało złożone), pobieranie podatku ponownie miało zostać zawieszone, jednak sieci i tak musiałyby składać do urzędów skarbowych deklaracje o wysokości podatku. Nowelizacja nie weszła jednak w życie, a tym samym nie mieniły się terminy wprowadzenia opłat - na dziś to 1 stycznia 2020 roku. 

Gazeta przewiduje, że temat nie zostanie podjęty przez Sejm do czasu wyborów. Z kolei Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zaapelowała do rządu o wstrzymanie poboru, do czasu wyjaśnienia sprawy przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony