REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)
Strona 2 z 2
REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

(Kompania Piwowarska)

I dodaje: - Dla 51 proc. respondentów istotna jest również przyjazna atmosfera w pracy – liczą się nie tylko relacje między współpracownikami, ale także te na linii podwładny – przełożony.

Czynnikiem motywującym jest też zapewnienie równowagi między życiem prywatnym a zawodowym (45 proc.). W tym celu pracodawcy coraz częściej oferują pracownikom benefity takie jak elastyczny czas pracy czy home office.

Dla Key Account Managerów z branży FMCG możliwość zachowania balansu pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym ma większe znaczenie niż współudział w budowaniu strategii firmy (27 proc.), czy możliwość awansu (24 proc.). Wśród innych, wymienionych odpowiedzi znalazły się również dodatkowe, pozapłacowe benefity (21 proc.) oraz atrakcyjny system premiowy (20 proc.).

- Główną motywacją do pracy dla Key Account Managerów z branży FMCG są pieniądze. Zbyt niskie wynagrodzenie sprawia, że pracownicy przejawiają niewielkie zaangażowanie, które może doprowadzić nawet do odejścia z firmy. Jednocześnie, dla pracowników nadal ważne jest umożliwienie przez pracodawcę rozwoju zawodowego oraz możliwość samodzielności w działaniu. Firmy, które chcą zapobiec rotacji KAM-ów muszą kompleksowo zadbać o pracowników i zapewnić im odpowiedni wynagrodzenie, dostęp do szkoleń, jasną ścieżkę kariery oraz przyjazną atmosferę w miejscu pracy – podsumowuje Katarzyna Przychodzeń.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony