REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)
Lokal Costa Coffe w Gdańsku

Lokal Costa Coffe w Gdańsku (fot. mat. prasowe)

Komisja Europejska wydała, na podstawie unijnych przepisów o połączeniach UE Merger Regulation, zgodę na przejęcie przez The Coca Cola Company sieci kawiarni Costa Coffee.

REKLAMAROS-SWEET (MORESO) - Belka w artykułach (14-30.06.2019)

Costa Coffee jest operatorem sieci kawiarni oraz maszyn vendingowych do ciepłych napojów. Na rynku europejskim firma działa głównie w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Polsce. Firma sprzedaje też detalicznie paczkowaną kawę mieloną i inne składniki.

Coca Cola jest właścicielem i licencjobiorcą różnych znaków handlowych z rynku napojów bezalkoholowych, producentem koncentratów i syropów, które dostarcza do rozlewni napojów, a następnie wprowadza na rynek, samodzielnie prowadząc marketing konsumencki produktów sprzedawanych pod własnymi znakami handlowymi.

Komisja Europejska uznała, że planowane przejęcie nie wywoła żadnych negatywnych skutków dla konkurencyjności rynku, ponieważ obie firmy nie sprzedają podobnych produktów, a związki pomiędzy ich działalnością biznesową są znikome.

Transakcja była badana według standardowych procedur kontrolnych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony