REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Napoje i piwo

 

21 listopada 2019, 11:50

Coca-Cola i jej strategiczni partnerzy – rozlewnie Coca-Cola HBC oraz Coca-Cola European Partners – ogłosili wprowadzenie w całej Europie technologii KeelClip. To innowacyjne, minimalistyczne, papierowe rozwiązanie do pakowania zbiorczego puszek.  

REKLAMA
Nowe opakowanie zbiorcze zastępuje folię wykorzystywaną przy puszkach

Nowe opakowanie zbiorcze zastępuje folię wykorzystywaną przy puszkach

Wprowadzenie na rynek papierowego opakowania jest efektem współpracy spółek Coca-Cola z firmą Graphic Packaging International (która jest twórcą technologii KeelClip). Nowy rodzaj opakowania zbiorczego nie tylko zastępuje folię wykorzystywaną przy puszkach, ale także umożliwia zużycie mniejszej ilości papieru/tektury. 
W ramach inicjatywy Coca-Cola HBC przestanie używać folii termokurczliwej do wszystkich opakowań zbiorczych puszek na wszystkich rynkach Unii Europejskiej do końca 2021 roku.

W nową technologię KeelClip firma zainwestuje łącznie 15 mln euro. Coca-Cola HBC rozpocznie jej wprowadzanie na początku przyszłego roku od Irlandii i Polski, następnie proces ten zostanie wdrożony w Austrii, Włoszech, Szwajcarii i Rumunii w dalszej części 2020 roku. Technologia KeelClip zostanie wprowadzona na wszystkich rynkach Coca-Cola HBC w Unii Europejskiej do końca 2021 roku. Pozwoli ona rocznie zaoszczędzić 2 tys. ton plastiku i 3 tys. ton CO2. Technologia KeelClip będzie stosowana we wszystkich opakowaniach zawierających do ośmiu puszek. Wielopaki obejmujące więcej puszek, będą pakowane w kartonowe pudła.

W październiku br. rozlewnia Coca-Cola European Partners zobowiązała się do usunięcia wszystkich niepotrzebnych lub trudnych w recyklingu tworzyw sztucznych ze swojego portfolio, co rocznie pozwoli ograniczyć zużycie pierwotnego plastiku o ponad 11 tys. ton w krajach, w których prowadzi działalność. Firma wprowadzi KeelClip na początku przyszłego roku w Holandii, a następnie na kolejnych rynkach. W tym celu zainwestuje 14 mln euro, by w swojej fabryce w Dongen w Holandii zainstalować nową linię puszek i maszynę do pakowania z użyciem technologii KeelClip.

 - KeelClip to nasza najnowsza inwestycja w innowacyjne i zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju opakowania. W tym roku wprowadziliśmy cztery marki wody w butelkach PET pochodzących w 100 proc. z recyklingu, zwiększamy też użycie PET z recyklingu w produkcji i ograniczamy wagę coraz większej liczby opakowań produktów z naszego portfolio. Wprowadzenie technologii KeelClip to kolejny dowód na nasze zaangażowanie w tworzenie ‘Świata bez Odpadów – powiedział Marcel Martin, Group Supply Chain Director w Coca-Cola HBC. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~oko 2 2 miesiące temu

  ~ekosciema Oni tylko pozorują działania. Największy śmieciarz świata, a chwali się, że zaoszczędzi plastiku 2 tyś ton przy milionach wyprodukowanych...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ekosciema 1 2 miesiące temu

  Nie wiem jak określić takie działanie... być może wyrachowanie/ głupota. Europa ma dużo bardziej rozwinięty recycling plastiku niż biedniejsze kraje (3 świata), a jak każdy dobrze wie to te biedne kraje jak m.in. Indie najbardziej zanieczyszczają planetę. Chyba lepiej było by ograniczyć plastik w Indiach lub Chinach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony