REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

(fot. Bambi)

Mid Europa Partners poinformowało o sfinalizowaniu transakcji sprzedaży udziałów w produkującej ciastka serbskiej firmie Bambi. Nabywcą spółki jest Coca-Cola HBC AG.

REKLAMA

Bambi to firma o ugruntowanej pozycji w krajach byłej Jugosławii. MEP zainwestował w nią w 2015 r. Nabył wtedy przy okazji także inne spółki: Imlek oraz Knjaz Miloš, specjalizujące się - odpowiednio - w produkcji wyrobów mleczarskich oraz produkcji wody mineralnej. Firmy te, razem z Bambi, wchodziły w skład Grupy Moji Brendovi.

Za przejęcie Bambi, Coca-Cola HBC AG zapłaciła około 260 mln euro. Umowa kupna-sprzedaży podpisana została w lutym 2019 r.

Historia firmy Bambi sięga 1967 roku. Firma ma siedzibę w mieście Požarevac w Serbii. W 2017 r. jej przychody wyniosły niecałe 83 mln euro, a zysk netto wyniósł 13,4 mln euro. Najbardziej znany marki firmy to Bambi, Plazma, Josh i Zlatni Pek. Spółka produkuje ciastka, herbatniki i wafle.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony