REKLAMAJACOBS - PRIMA - Baner Główny (październik 2019)
Jan Kolański, prezes Grupy Colian

Jan Kolański, prezes Grupy Colian (fot. fot. materiały własne)

Od 1 stycznia br. wszystkie jaja używane w zakładach produkcyjnych spółki Colian pochodzą z chowu ściółkowego. Według Stowarzyszenia Otwarte Klatki to pierwszy polski producent żywności, który wwycofał tzw. jaja "trójki".

REKLAMATOTA - belka w artykule (17-27.10.2019)

Firma Colian, właściciel m.in. marek Jutrzenka i Solidarność, decyzję o całkowitym zaprzestaniu stosowania w produkcji jaj klatkowych podjęła we wrześniu 2018 r.oku. Uzasadnia to troską o dobrostan zwierząt i chęcią propagowania świadomych wyborów konsumenckich.

Proces zastąpienia tzw. jaj „trójek” surowcem pochodzącym z chowu ściółkowego trwał tylko cztery miesiące i, jak wyjaśnia Jan Kolański, prezes Coliana, został starannie przygotowany. – Zanim złożyliśmy deklarację o rezygnacji z jaj z chowu klatkowego w produkcji już od 1 stycznia br., sprawdziliśmy możliwości i terminy efektywnego wdrożenia tego zobowiązania w życie. Mamy sprawdzonych dostawców surowców wysokiej jakości, a proces technologiczny przy wymianie jaj na pochodzące z innego źródła nie wymagał modyfikacji. Nie było więc na co czekać – mówi Kolański.

Podkreśla, że rezygnacja z jaj z chowu klatkowego nie miała wpływu na ceny półkowe produktów Colian i ich  jakość.

Według danych Stowarzyszenia Otwarte Klatki, decyzję o wycofaniu jaj z chowu klatkowego podjęło ponad 110 firm. Większość złożonych przez nie deklaracji zakłada wycofanie jaj klatkowych do 2025 roku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony