REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

8 grudnia 2019, 15:24

(fot. Pixabay/CC0)

Nastroje w branży handlowej są coraz gorsze. W badaniu Europejskiego Funduszu Leasingowego, które sprawdza skłonność firm do wzrostu, firmy handlowe właśnie zanotowały najgorszy wynik w historii - czytamy w "Pulsie Biznesu".

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Co prawda nie jest to bardzo długa historia, gdyż pomiar prowadzony jest od stycznia 2015 r., jednak i tak sytuacja warta jest odnotowana. Barometr w przypadku firm handlowych wyniósł 47 pkt, czyli o 1,9 pkt mniej niż kwartał wcześniej (skala 0-100, wynik powyżej 50 oznaczałby pozytywny kierunek zmian, a niższy - negatywny). Jak zauważa "PB", to nie tylko najsłabszy wynik branży handlowej, odkąd prowadzone jest to badanie, ale także drugi najniższy wynik przy uwzględnieniu wszystkich sprawdzanych branż.

Co istotne, zaledwie 10 proc. firm z branży handlowej spodziewa się wzrostu inwestycji. Z kolei aż 40 proc. otwarcie przyznaje się do tego, że spodziewa się spadku inwestycji.

Wartość barometru EFL dla branży budowlanej wyniosła w minionym kwartale 55,1 pkt. Niższym wynikiem pochwalić się może natomiast branża produkcyjna (51,5 pkt).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony