REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. Pixabay CC0)

Na koniec I kw. 2019 r. banki ankietowane przez serwis PRNews obsługiwały 6 mln 79 tys. kart kredytowych. Oznacza to wzrost o 42 tys. w ciągu kwartału i wzrost o 101 tys. w ujęciu rok do roku.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Największy wydawca to PKO Bank Polski, drugie miejsce zajmuje Santander Bank Polska, a trzecie Citi Handlowy. Po fuzji z Raiffeisenem swój portfel powiększył do 699 tys. kart bank BNP Paribas – wylicza PRNews.

Zdaniem portalu poświęconego bankowości obecne wzrosty, trwające drugi kolejny kwartał, wskazują na stabilizację na rynku kart, choć za wcześnie jeszcze, by mówić o zmianie trendu.

BIK raportuje wzrost liczby kart z niższymi limitami kredytowymi, co w ocenie PRNews świadczy o tym, że tymi produktami interesują się osoby o niższych dochodach, których zdolność kredytowa poprawiła się dzięki wzrostowi wynagrodzeń oraz transferom socjalnym.

W ankiecie po I kw. 2019 r. wzięło udział 17 banków, które łącznie obsługują nieco ponad 6 mln kart kredytowych dla klientów indywidualnych.

Źródło: prnews.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony