REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

PRAWO I FINANSE

rynek pracy i pracownicy

 

18 października 2018, 09:38

Pracownik magazynu

Pracownik magazynu (fot. Pixabay CC0)

O blisko 200 tys. mniej oświadczeń o zamiarze zatrudnienia osób z Ukrainy zarejestrowały w pierwszej połowie roku polskie urzędy pracy, w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku. To efekt m.in. konkurencji ze strony rynków sąsiednich.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

O sprawie pisze portal tokfm.pl. Eksperci podkreślają, że wpływ na tę sytuację ma wydłużenie procedury ubiegania się o zezwolenie na pracę, a także rosnąca popularność pracy w ościennych do Polski krajach. To przede wszystkim Czechy i Słowacja, a także Węgry. Poza tym w przyszłym roku swój rynek pracy dla Ukraińców otworzyć mają też Niemcy.

Zdaniem ekspertów World Service, ucierpią na tym przede wszystkim produkcja przemysłowa, a także przetwórstwo rolne, ogrodnicze i spożywcze. Wyjściem z sytuacji mogłoby być uproszczenie procedur związanych z ubieganiem się o pracę, a także otwarcie się na pracowników z innych krajów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony