REKLAMAMLEKOVITA - Święta Śmietanka - Baner Główny (14-19.12.2019)

(fot. Pixabay/CC0)

Aż 1,2 mln turystów z zagranicy przyjechało do Polski w minionym roku w celach zakupowych. To wzrost o 400 tys. rok do roku - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego cytowanych przez poniedziałkowy "Dziennik Gazetę Prawną".

REKLAMAPurella - SuperSuple - Belka w artykułach (01-15.12.2019)

Jak podkreśla w wypowiedzi dla "DGP" Anna Szmeja, prezes Retail Institute, zagranicznych turystów przyciągają do Polski niskie ceny, a także wyprzedaże sezonowe, które rozpoczynają się w naszym kraju wyjątkowo wcześnie. Letnie wyprzedaże, inaczej niż w świecie Zachodu, pojawiają się w Polsce już na początku sezonu.

Zdaniem ekspertki, zagranicznych turystów do zakupów w Polsce przyciąga też bogata oferta marek i możliwość zrobienia zakupów aż w ok. 500 centrach handlowych.

Dane GUS pokazują, że liczba turystów z innych krajów odwiedzających Polskę systematycznie rośnie. W roku 2012 r. przyjechało do nas 14,8 mln zagranicznych turystów, a w roku 2018 już 19,6 mln. W tym roku najprawdopodobniej uda się przekroczyć granicę 20 mln osób. Zagraniczni turyści najczęściej przyjeżdżają do Polski w celu odwiedzin u krewnych bądź znajomych (7 mln) lub wypoczynku (5,4 mln).

Czytaj więcej w "DGP".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony