REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

 

7 sierpnia 2019, 15:09

(Pixabay.com)

Spada światowe zużycie cukru. Trend spowodowany jest tym, że tacy producenci jak Coca-Cola, Nestlé i wielu innych, pod presją niektórych rządów stosują nowe przepisy w celu ograniczenia ilości cukru w swoich produktach. Europejski przemysł cukrowniczy przeżywa kryzys.

REKLAMA

Cena cukru spadła do najniższego poziomu od ponad dziesięciu lat, a światowe zużycie cukru spadło z 178,04 do 176,91 mln ton. W wyniku strat finansowych dochodzi do zamknięcia fabryk. Wkrótce zostanie zamkniętych dziewięć cukrowni. Jak podaje magazyn branżowy De Bietplanter, powołując się na belgijskich plantatorów buraków, eksperci zakładają, że ich los może podzielić pięć lub sześć kolejnych fabryk. 

Grupa Südzucker, numer jeden w Europie, ogłosiła w lutym zamknięcie dwóch fabryk we Francji, jej filii w Saint-Louis-Sucre, dwóch w Niemczech i jednej w Polsce. Grupa chce zmniejszyć produkcję cukru o około 700 tys. ton. W Polsce Südzucker ma 5 cukrowni, a produkty firmy sprzedawane są pod marką „Cukier Królewski”.

W marcu druga europejska cukrownia Nordzucker zamknie fabrykę cukru w Szwecji. W kwietniu francuska spółdzielnia Cristal Union, czwarta w Europie, zapowiedziała zamknięcie cukrowni Bourdon (Puy-de-Dôme) i Toury (Eure-et-Loire) w latach 2020-2021 oraz rezygnację z jednostki pakującej w zakładzie w Erstein ( Alzacja).
We Włoszech Eridania Sadam zamknie tymczasowo rafinerię cukru w San Quirico w 2019 r. W tym roku tylko dwie cukrownie Minerbio i Pontelongo z konkurencyjnej grupy cukrowej CoProB będą przetwarzać buraki we Włoszech.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA - Half Page (13-28.02.2020)
do góry strony