REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (31.10 - 17.11.2019)

(DHL)

Przez 6 najbliższych lat rynek tzw. cyfrowych bliźniaków, czyli wirtualnych modeli procesów i usług tworzonych w ramach wirtualnej rzeczywistości, będzie rósł średnio na poziomie 38 proc. rocznie i przekroczy wartość 26 miliardów dolarów – wynika z raportu pt. „Digital Twins in Logistics” firmy DHL.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

Bliźniaki cyfrowe mogą mieć wiele różnych zastosowań w całym łańcuchu logistycznym, na przykład przy zarządzaniu flotą kontenerową, monitorowaniu przesyłek czy projektowaniu systemów logistycznych. Dla przykładu, czujniki umieszczone na poszczególnych kontenerach pokazują ich aktualne położenie i monitorują je pod kątem uszkodzeń lub zanieczyszczeń. Dane te są przesyłane do cyfrowej sieci, która wykorzystuje technologię „machine learning” w celu zapewnienia jak najefektywniejszego ich wykorzystania.

Cyfrowe bliźniaki mogą być również stosowane nie tylko w odniesieniu do pojedynczych obiektów, ale także całych sieci i ekosystemów, takich jak modele 3D magazynu połączone z danymi inwentaryzacyjnymi i operacyjnymi. System może zapewnić bieżący przegląd stanu maszyn i dostępności produktów, a także przewidywać i podejmować autonomiczne decyzje dotyczące stanu zapasów lub dostaw. Ta sama zasada dotyczy także całych globalnych sieci logistycznych.

- Przewiduje się, że do 2025 r. rynek cyfrowych bliźniaków będzie rósł o ponad 38 proc. rocznie, przekraczając wartość 26 miliardów dolarów – mówi Wojciech Łukasiewicz, menadżer projektów i rozwiązań logistycznych DHL Express Poland.

I dodaje: – Cyfrowe bliźniaki oferują niezrównane możliwości śledzenia, monitorowania i diagnozowania stanu zasobów. Niesie to ze sobą szereg korzyści biznesowych od wspierania współpracy i procesów decyzyjnych w oparciu o dane, po nieustanną optymalizacje procesów czy tworzenie nowych modeli biznesowych. Wraz z rozwojem i komercjalizacją cyfrowe bliźniaki trwale zmienią tradycyjne łańcuchy dostaw.

Dzięki nowemu rozwiązaniu system może dokonywać przewidywania i na ich podstawie podejmować autonomiczne decyzje dotyczące zapasów lub dostaw.

Cyfrowy bliźniak jest unikalnym, wirtualnym odzwierciedleniem przedmiotu, procesu lub usługi. Jego zadaniem jest monitorowanie i symulacja fizycznego stanu i zachowania danego obiektu. Cyfrowa kopia jest nieustannie do niego podłączona i na bieżąco odzwierciedla zmiany, które zachodzą w nim w świecie rzeczywistym.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~hahah 1 4 miesiące temu

  tona śmiechu, jakieś niby wizje roztaczają z przyszlości a kurier dalej nie daje do siebie numeru i siedzisz jak debil cały dzień a jedyne sms od nich to że nadawca przygotował towar do wysyłki co jest bezużyteczną informacją, NAJGORSZA FIRMA KURIERSKA KTÓRA ZATRZYMAŁA SIĘ W ZAMIERZCHLYCH CZASACH I NAWET POCZTA POLSKA JEST OD NIEJ 100x lepsza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony