REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 31.08.2019)

(źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych)

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie orzekł, że uchwała zakazująca sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych na terenie Starego Miasta i Kazimierza jest nieważna. Orzeczenie jest nieprawomocne, a zakaz obowiązuje – informuje Fakt24.

REKLAMAROS-SWEET - Pestki dyni - Belka w artykule (26.08.-01.09.2019)

Zgodnie z nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która obowiązuje od początku roku, samorządy mogą limitować punkty sprzedaży alkoholu, a także zakazywać handlu alkoholem w godz 22:00 – 6:00. Takie ograniczenie wprowadzili radni Krakowa dla Starego Miasta i Kazimierza – relacjonuje Fakt24.

Decyzja radnych była odpowiedzią na skargi mieszkańców, którym dokuczało nocne życie centrum Krakowa – sąsiedztwo licznych lokali gastronomicznych i rozrywkowych oraz całodobowych sklepów z alkoholem.

Decyzję zaskarżył jeden z lokalnych przedsiębiorców. Sąd uznał, że radni nie uzasadnili, dlaczego zakaz sprzedaży alkoholu ma obowiązywać tylko w jednej dzielnicy. Orzeczenie WSA nie jest prawomocne. Ponadto sąd unieważnił uchwałę, ale nie nakazał wstrzymania zakazu nocnej sprzedaży alkoholu. Prohibicja obowiązuje więc nadal.

Czytaj więcej na fakt.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony