REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)

BRANŻA PO GODZINACH

 

7 czerwca 2018, 15:06

Dino, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Dino, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

Eryk Bajer, jeden z członków rady nadzorczej spółki Dino Polska, postanowił nabyć pakiet akcji spółki o wartości przekraczającej 240 tys. zł. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, menedżer musiał złożyć powiadomienie o transakcji.

REKLAMAPerły Rynku FMCG 2019 - Belka w artykułach

Członek Rady Nadzorczej Dino Polska nabył 1 czerwca 2018 r. dwa pakiety akcji spółki. Pierwszy pakiet to 170 akcji w cenie 107,90 zł za akcję. Drugi, znacznie większy, to 2011 akcji w cenie 111,30 zł za akcję. Łącznie inwestor nabył akcje za kwotę ok. 241 tys. zł. Zgodnie z rozporządzeniem MAR (Market Abuse Regulation), menedżer musiał złożyć powiadomienie o transakcji.

Od 3 lipca 2016 r. w krajach członkowskich Unii Europejskiej obowiązuje rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku. Rozporządzenie zobowiązuje „osoby pełniące obowiązki zarządcze” w danej spółce do informowania o transakcjach zakupu akcji tej spółki. Chodzi o wyeliminowanie nadużyć związanych z dostępem do informacji poufnych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~nubia 1 8 miesięcy temu

  Kupił na szczycie. Teraz stracił już ok. 10 % .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony