REKLAMAOKI drukarnia - baner główny grudzień_styczeń 2018/2019

(Placówka Organic Farma Zdrowia w stołecznej Galerii Mokotów (Fot. Organic Farma Zdrowia))

Spółka Organic Farma Zdrowia poinformowała, że wobec jej członka rady nadzorczej, Jerzego Skoniecznego, otwarto procedurę przyspieszonego postępowania układowego. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Jerzy Skonieczny jest oprócz pełnionej funkcji jednocześnie udziałowcem spółki, jej dostawcą i... pożyczkobiorcą.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Informacje o otwarciu procedury Organic podało 11 stycznia br. - Według informacji od doradcy restrukturyzacyjnego, obecnie trwa sporządzanie listy wierzytelności oraz planu restrukturyzacyjnego, po sporządzeniu których spółka otrzyma propozycję układową - podano w komunikacie.

Przyszłość majątku członka rady nadzorczej i akcjonariusza spółki ma dla niej kluczowe znaczenie, bowiem 1 marca otrzymał on od Organic Farma Zdrowia pożyczkę w kwocie 1,68 mln złotych na okres 3 lat. Obecnie do zapłaty pozostało jeszcze ponad 1,57 mln złotych. Jak zadeklarowało Organic Farma Zdrowia, firma chce utworzyć rezerwę na ten cel, ale dopiero po zapoznaniu się z treścią propozycji układowej.

Jerzy Skonieczny zasiada w radzie nadzorczej Organic Farmy Zdrowia od maja 2014 r. Trafił do niej po tym, jak objął 300 tys. akcji OFZ w zamian za 10 przekazanie spółce 10 sklepów Tradycyjne Jadło, którymi zarządzała jego własna firma (szyld tych sklepów zmieniono później na Organic Farma Zdrowia). Spółka Tradycyjne Jadło wciąż działa na rynku, a w jej ofercie znaleźć można m.in. wędliny suche, podsuszane, swojskie i staropolskie.

Jak podaje Organic Farma Zdrowia, Jerzy Skonieczny jest obecnie jednym z dostawców spółki.

Zgodnie ze stanem na 26 października 2016 r. (ostatnie walne zgromadzenie akcjonariuszy OFZ), do Skoniecznego należało 5,87 proc. akcji Organic Farmy Zdrowia spółki. Uprawniają one do 6,40 proc. głosów na walnym giełdowej spółki.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony