REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)
Marek Niechciał, prezes UOKiK

Marek Niechciał, prezes UOKiK (wiadomoscihandlowe.pl)

Strona 2 z 2
REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Allegro nie zgadza się z zarzutami. – Mamy odrębną opinię i będziemy starać się w ramach tego postępowania wyjaśnić i przekonać urząd do przyjęcia być może naszej perspektywy – stwierdził Paweł Klimiuk, dyrektor komunikacji korporacyjnej Allegro. Na pytanie o to, czy Allegro faworyzowało swój sklep, przedstawiciel serwisu odpowiedział, że w sytuacji, gdy na platformie działa 140 firm i Allegro jest jedną z tych firm, a obrót oficjalnego sklepu wynosi mniej niż 1 proc. obrotu wszystkich sprzedawców, trudno mówić o faworyzowaniu.

Oficjalny Sklep Allegro nie sprzedaje jednak produktów we wszystkich kategoriach. Trudno w takim razie porównywać obrót sklepu z obrotami całego portalu. W wybranych kategoriach produktowych przewaga sprzedażowa mogła prezentować się inaczej.

W komunikacie prasowym Allegro podało, że oferta oficjalnego sklepu „przede wszystkim uzupełnia luki w ofertach sprzedawców, na przykład podczas szczytów zakupowych”. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony