REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )
Andrzej Kondej podczas Kongresu Słodycze i Przekąski Sweets & Snacks 2018

Andrzej Kondej podczas Kongresu Słodycze i Przekąski Sweets & Snacks 2018 (Fot. Redakcja)

Strona 2 z 2
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Za rozwój kategorii odpowiadają producenci

Na podstawie analizy kategorii chałwy i gumy do żucia można stwierdzić, że ogromny wpływ na strukturę i dynamikę rynku produktów impulsowych mają producenci. Przy ich biernej postawie kategoria jest stagnacyjna i monotonna pod względem produktowym, a staje się dynamiczna i atrakcyjna przy większym zaangażowaniu i pojawieniu się nowych oferentów.
Rozwój rynku gumy do żucia stanowi doskonałą formę benchmarkingu dla innych kategorii słodyczy. Chałwa ma ogromną szansę na podobną rynkową rewolucję, gdyż produkt jest atrakcyjny pod względem walorów smakowych i odżywczych. Warunkiem sukcesu jest jednak innowacyjność połączona z aktywnością producentów i handlowców pod względem marketingowym. Firmy, które odważą się podjąć takie odważne przedsięwzięcia, mogą zyskać i utrzymać silną przewagę konkurencyjną w kolejnych latach.
Andrzej Kondej
Artykuł powstał na bazie raportu Słodycze i Przekąski, który dla portalu wiadomoscihandlowe.pl przygotowuje firma Kondej Marketing

Więcej na temat rynku słodyczy i przekąsek czytaj w Przewodniku Słodycze i Przekąski dołączonym do najnowszego wydania "Wiadomości Handlowych"

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony