REKLAMADan Cake - Baner Główny (lipiec-sierpień 2018)

(materiały własne)

Kosmetyki męskie w ciągu ostatnich kilku lat stały się segmentem rynku o znaczącym potencjale gospodarczym. - Oznacza to, że mężczyźni koncentrują się na swoim wyglądzie. Zmieniły się zatem ich potrzeby pielęgnacyjne i oczekiwania. Wśród najnowszych kosmetyków, które dołączyły do puli męskich pielęgnacyjnych produktów, są preparaty do higieny intymnej – komentuje Katarzyna Tyborowska, kierownik laboratorium badań i rozwoju kosmetyków Ziaja.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

Jak podkreśla Katarzyna Tyborowska produkty kosmetyczne dla mężczyzn to już więcej niż tylko krem do golenia i woda po goleniu. - Prawidłowa pielęgnacja zaczyna się od higieny osobistej. Ten obowiązkowy element codziennej pielęgnacji również dzielony jest na segment męski i damski - tłumaczy.

I dodaje: - Mężczyźni chętnie sięgają po produkty myjące o dominujących męskich zapachach, po kosmetyki wielofunkcyjne – jeden produkt do twarzy, ciała i włosów, ale też po produkty do męskiej higieny intymnej. Potrzeby mężczyzn są coraz większe, dlatego producenci wprowadzają nowe kosmetyki zgodne z wymaganiami struktury skóry.

- Mężczyźni, ogólnie, nie są podatni na infekcje miejsc intymnych, na co ma wpływ również długość cewki moczowej. Mimo to powinni  dbać o higienę intymną z powodu różnych wydzielin znajdujących się na skórze. Wydzieliny składają się przede wszystkim z potu i łoju. Pot zawiera w swym składzie mocznik, chlorek sodu, kwas moczowy, kwas mlekowy, lipidy, amoniak, sole magnezu, wapnia i potasu. Wraz z potem zostają wydalone szkodliwe produkty przemiany materii: mocznik, kwas moczowy, barwniki żółciowe oraz sole mineralne. Na skórze znajdują się też typowe bakterie fizjologiczne: Staphylococcus epidermidis i Propionibacterium acne (rodzaje gronkowców) – mówi kierownik laboratorium badań i rozwoju kosmetyków Ziaja.

Kluczową rolę w higienie intymnej mężczyzn odgrywa pH zewnętrzne skóry, na które wpływ ma obecność wyżej wymienionych substancji. Jest ono zbliżone do pH kwaśnego. Utrzymanie kwaśnego pH jest zadaniem właśnie dla produktów do higieny intymnej – podsumowuje Katarzyna Tyborowska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony