REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Polska Grupa Tekstylna to miejsce, w którym klienci mogą znaleźć wyjątkowe, jakościowe produkty i nowoczesne, niestandardowe rozwiązania hotelarskie.

Polska Grupa Tekstylna to miejsce, w którym klienci mogą znaleźć wyjątkowe, jakościowe produkty i nowoczesne, niestandardowe rozwiązania hotelarskie. (fot. materiał partnera)

Eksperci z Polskiej Grupy Tekstylnej, którzy zawodowo zajmują się dostarczaniem pościeli do hoteli, podpowiadają na co zwrócić uwagę przy zakupie tekstyliów dla branży HoReCa.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Jak mówi Pan Adam specjalista ds. sprzedaży tekstyliów hotelowych z PGT:

Należy pamiętać o doborze materiałów i odpowiedniej gramaturze, wiele zależy od potrzeb klienta. Jednak aby pościel bawełniana miała ładny wygląd, musi być prana i prasowana w wysokiej temperaturze. Pamiętajmy że 95 stopni to standard, dlatego wybierajmy materiały przystosowane do prania w wysokich temperaturach. Gramatura pościeli to minimum 160g/m2, wysoka gramatura zwiększa wytrzymałość mechaniczną. Zwracajmy uwagę na rodzaj zastosowanego włókna tak aby nie posiadało ono żadnych odstających elementów, które zwiększają ryzyku uszkodzenia materiału. Z ekonomicznego punku widzenia tego typu pościel jest droższa w zakupie, ale na pewno są to produkty wytrzymałe, znakomite jakościowo i spełniające wymogi czasu i mody - potrzebne w prowadzeniu hoteli, placówek szpitalnych i sanatoryjnych. Ostatecznie ich zakup zwróci się w czasie.

Czym więc kierować się przy dokonywaniu wyborów? Jaką pościel wybrać, gdy różnice między tekstyliami hotelowymi a domowymi są zasadnicze? Wytrzymałość pościeli hotelowej musi być nieporównywanie większa, gdyż jest poddawana mocniejszym działaniom w firmach pralniczych. Pamiętajmy aby nie kierować się jedynie ceną a również jakością użytych materiałów.

Zwracajmy uwagę również na dostępność danego ręcznika, pościeli czy obrusu. Tak, aby w przyszłości uzupełniać braki tekstyliami z tego samego kompletu. Warto zorientować się przed zakupem jak długo dana linia jest na rynku i czy dystrybutor zamierza kontynuować jej sprzedaż w przyszłości.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony