REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Marek Zdziech, partner w OC&C Strategy Consultants podczas 12. Kongresu Rynku FMCG 2019

Marek Zdziech, partner w OC&C Strategy Consultants podczas 12. Kongresu Rynku FMCG 2019 (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Strona 3 z 3
REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Czwartą i ostatnią istotną strategią wdrażają przez wielkich detalistów, jaką wskazał ekspert OC&C, jest odejście przez firmy od myślenia, że budowanie pozycji musi się odbywać samodzielnie, w ramach firmy. To strategia polegająca na odejściu od myślenia, że łańcuch wartości jest liniową zależnością pewnych niektórych elementów, na rzecz myślenia, że jest to dynamiczny ekosystem, którego poszczególne elementy wcale nie muszą być aktywami firmy.

- Dlaczego prezesi i zarządy zaczynają myśleć w ten sposób? Otóż w wielu branżach trwa nieustająca walka o talenty. również detaliści konkurują dziś o pracownika w branżach, które do tej pory nie stanowiły dla nich konkurencji, takich jak technologie, AI, czy robotyka - podkreślił Zdziech.

Ekspert radzi, żeby zamiast konkurować o wybitnych ludzi i inwestycje wielkiej skali, lepiej wchodzić z partnerstwa. Zdaniem Marka Zdziecha, tego rodzaju sojusze wydają się lepszym rozwiązaniem, niż branie na siebie przez detalistów dodatkowego ciężaru. Tego rodzaju partnerstwa, w różnych obszarach, zawarte zostały m.in. przez Walmart i Google (zamówienia za pośrednictwem Google Home realizowane są przez Walmart), Carrefoura i Google, czy Ocado i Monoprix.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 10

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony