REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)
Dalius Misiunas, prezes i dyrektor generalny Maima Grupe

Dalius Misiunas, prezes i dyrektor generalny Maima Grupe (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

- Polska odgrywa bardzo ważną rolę w naszej strategii. To dla nas bardzo interesujący rynek - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Dalius Misiunas, prezes Maxima Grupe, nowego właściciela Emperia Holdingu i sieci handlowej Stokrotka.

REKLAMAPerły Rynku FMCG 2019 - Belka w artykułach

Dalius Misiunas zauważa, że choć Polska to rynek sąsiadujący z krajami bałtyckimi, w tym z Litwą, czyli rodzimym rynkiem Maxima Grupe, to jednak handel w Polsce zdecydowanie różni się od handlu z rynku litewskiego.

- Przede wszystkim polski rynek handlowy jest ok. sześciokrotnie większy niż we wszystkich krajach bałtyckich łącznie. Po drugie, jest tu kompletnie inna struktura handlu. Wierzymy, że nie tylko będziemy w stanie wykorzystać tu naszą wiedzę i doświadczenie, lecz także uczyć się od tego rynku - powiedział Dalius Misiunas.

Jak podkreślił prezes Maksimy, akwizycja Emperia Holdingu powinna być traktowana jako duży krok w realizacji strategii grupy i sygnał, że firma ma zamiar rozwijać się w Polsce.

Czytaj także:
Dalius Misiunas, prezes Grupy Maxima: Przejęcie Emperii wzmocni naszą pozycję na polskim rynku
Szef Maxima Grupe: E-commerce to przyszłość handlu!

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~p.k 1 8 miesięcy temu

  Miło było poczytać o Maxima Grupe i strategi firmy. Nasza firma POLKARM TRADE SP.z o.o. z Sosnowca ( kategoria pet-feed) tel. 519122841 zwróciła się do Maxima z prośbą o kontakt, niestety bez żadnej odpowiedzi!! Mamy wieloletnie doświadczenie w zaopatrzeniu sieci np. Auchan, Mila, Polomarket, Dino i inne. Może więc pomożecie Państwo w kontakcie, chcielibyśmy złożyć ofertę. Liczymy, że w/w dotrą do Pana prezesa. Z poważaniem Prezes Małgorzata Duda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony