REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(fot. Pixabay CC0)

Najnowsze dane o produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej w Polsce opublikowane zostaną w najbliższą środę. Zdaniem analityków Credit Agricole Bank Polska dane te potwierdzą spowolnienie wzrostu polskiej gospodarki w II kw. 2017 r. We wtorek opublikowane zostaną dane o zatrudnieniu i przeciętnym wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw. Prognozowany jest lekki spadek dynamiki zatrudnienia.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

W oczekiwaniu na środową publikację danych dotyczących produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej w Polsce analitycy Credit Agricole Bank Polska prognozują, że dynamika produkcji przemysłowej zmniejszyła się do 4,3% r/r w czerwcu wobec 9,1% w maju. Z kolei tempo wzrostu nominalnej sprzedaży detalicznej obniżyło się ich zdaniem do 6,7% r/r w czerwcu wobec 8,4% w maju. W kierunku spowolnienia tempa wzrostu obu wskaźników oddziaływały przede wszystkim niekorzystne efekty kalendarzowe. Jeśli dynamiki produkcji i sprzedaży ukształtują się na prognozowanych przez Credit Agricole Bank Polska poziomach, będzie to potwierdzenie oczekiwanego przez analityków spowolnienia wzrostu gospodarczego w I kw. Ich zdaniem w przypadku realizacji prognoz sumaryczny wpływ danych będzie lekko pozytywny dla złotego i rentowności polskich obligacji.

We wtorek poznamy czerwcowe dane o zatrudnieniu i przeciętnym wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw w Polsce. Według prognoz Credit Agricole Bank Polska dynamika zatrudnienia zmniejszyła się do 4,3% r/r z 4,5% w maju. Z kolei dynamika przeciętnego wynagrodzenia ich zdaniem obniżyła się w czerwcu do 4,9% r/r wobec 5,4% w maju. Publikacja danych o zatrudnieniu i wynagrodzeniach w sektorze przedsiębiorstw, choć istotna dla prognozy dynamiki konsumpcji prywatnej w II kw., będzie w ocenie analityków neutralna dla kursu złotego i rynku długu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony