REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(fot. pixabay.com)

Nazwa feta jest od 17 lat zastrzeżona tylko dla greckich serowarów. Tymczasem podobny ser produkują także Duńczycy. I nazywają go fetą – czytamy w serwisie euractiv.pl. Komisja Europejska skierowała przeciwko Danii skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Spór ciągnie się od ponad 20 lat. Komisja Europejska kilkakrotnie wzywała Kopenhagę, aby wymusiła na duńskich serowarach uznanie greckiego prawa do nazwy „feta”. Jednak bezskutecznie.

„Dania nie tylko łamie unijne prawo, ale także utrudnia negocjacje handlowe między UE a krajami trzecimi w zakresie dwustronnych umów na temat wzajemnej ochrony znaków towarowych i produktów regionalnych. Zakłóca to skuteczną promocję unijnych produktów poza wspólnym rynkiem” – głosi komunikat KE.

Jak podaje euractiv.pl, kłótnia o fetę to nie jedyny serowy spór dotyczący regionalnych nazw. W maju TSUE wydał wyrok ws. tego czy można w całej UE nazywać ser „Don Kichot” i umieszczać na jego opakowaniu wizerunek błędnego rycerza z powieści Miguela de Cervantesa. Hiszpańscy producenci z La Manchy przekonywali, że wtedy takie produkty mogą się konsumentom mylić z wytwarzanym przez nich słynnych queso manchego. TSUE stanął wówczas po stronie Hiszpanów.

Więcej na euractiv.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony