REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita

Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita (materiały własne)

Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita postanowił uspokoić Polaków, którzy są zaniepokojeni rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce. - Jako lider polskiej branży mleczarskiej spełniamy odpowiedzialny społecznie obowiązek, realizujemy zamówienia, nie panikujemy, coraz lepiej funkcjonujemy i nie zwalniamy tempa, a procesy produkcyjne przebiegają właściwie – tłumaczy swoim liście Dariusz Sapiński.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Prezes Grupy Mlekovita podkreśla, że dobro Polski i Polaków jest dla nas najważniejsze. - Jako firma nieodłącznie związana z rolnictwem mamy doświadczenie w radzeniu sobie ze szczególnymi sytuacjami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się chorób, gdyż mieliśmy już do czynienia z chorobą wściekłych krów, ptasią grypą czy ASF – wiemy, jak się chronić i jak przeciwdziałać rozprzestrzenianiu wirusa.

- Nasze krowy są zdrowe, a mleka mamy pod dostatkiem – uspokaja Dariusz Sapiński. - Już od stycznia robimy wszystko, aby koronawirus się nie rozprzestrzeniał – restrykcyjnie przestrzegamy reżimu sanitarno-higienicznego we wszystkich obszarach związanych z produkcją mleka, począwszy od hodowców, skończywszy na sprzedaży towaru. Między innymi ograniczyliśmy kontakty międzyludzkie do niezbędnego minimum, korzystamy z możliwości pracy zdalnej, w tym z przesyłania dokumentów drogą elektroniczną oraz z transakcji bezgotówkowych. W celach prewencyjnych prowadzimy też badania personelu. Wykonujemy zalecenia lokalne w gospodarstwach rolnych i naszych zakładach produkcyjnych zgodnie z zaleceniami polskiego rządu.

Grupa Mlekovita w swoich 20 zakładach produkcyjnych codziennie przetwarza 8 mln l mleka od polskich dostawców, pracuje siedem dni w tygodniu w systemie trzyzmianowym. - Najważniejszym priorytetem jest zapewnienie dostaw naszych produktów na rynek polski, dlatego zamówienia krajowe realizujemy w pierwszej kolejności. W celu lepszego zaopatrzenia konsumentów w dyspozycji są nasze 32 hurtownie oraz blisko 130 sklepów firmowych – wylicza prezes Mlekovity.

- Dodatkowo przygotowujemy się do dostaw bezpośrednich do domów osób objętych kwarantanną, tak, aby nikomu nie zabrakło produktów mlecznych, gdyż mleko od zarania dziejów jest dla człowieka najważniejszym pokarmem, a Hipokrates twierdził, że jest to pokarm najdoskonalszy i najbardziej kompletny, jaki stworzyła natura.  Pragnę w związku z powyższym uspokoić konsumentów, nie panikujmy, zachowajmy rozwagę –  zaapelował Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (15)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~brick 15 3 miesiące temuocena: 100% 

  wiadomo, że dobro ich i nasze jest najważniejsze, fajnie że to rozumie i się do tego stosuje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fiesta 14 3 miesiące temuocena: 100% 

  Oni mają aż 20 zakładów produkcyjnych? Uaaa....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jackson 13 3 miesiące temuocena: 100% 

  Mleka mamy pod dostatkiem - no i to jest info, które mnie cieszy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aneczka 12 3 miesiące temuocena: 100% 

  haha, dobrze że krowy zdrowe :D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Judith 11 3 miesiące temuocena: 100% 

  Mleko ważny produkt, dobrze, że nie zwalniają tempa, powodzenia Mlekovicie w trzymaniu sytuacji pod kontrolą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zuber 10 3 miesiące temuocena: 100% 

  dobrze, że facet stara się uspokoić sytuacje i społeczeństwo, chociaż wydaje mi się ze ten największy szok mamy już za sobą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wysokomazowszanin_49 9 3 miesiące temuocena: 100% 

  Panie Prezesie Dariuszu, może to jakoś tak propagandowo zabrzmi, ale gdy słyszę MLEKOVITA, myślę POLSKA, myślę PODLASIE! Zawsze w sklepie (wybieram tylko polskie, a nie te Lidle czy portugalskie), i też w superowych sklepach Mlekovitka, uważam tylko Wasze produkty. Bo, tak jak Pan mówi, Wasze Krowy są zdrowe (to co mówią te lewaki o jakimś gwałceniu, to zgroza i dewiacja), a surowiec pochodzi właśnie od nich. Dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności dla Mlekovity! Polacy, wspierajcie Polskie firmy!!!

  oceń komentarz
 • ~Helka 8 3 miesiące temuocena: 100% 

  No i dobrze, bez mleka to bym się skichała, uwielbiam nabiał i jest mi niezbędny do życia :P

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lola 7 3 miesiące temuocena: 100% 

  niech im się wiedzie, bo bez nich też by było ciężko

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sylwek 6 3 miesiące temuocena: 100% 

  oni akurat naprawdę nie mogą sobie pozwolić na to by nie pracować, dopóki wszystkiego przestrzegają tak jak trzeba to nic złego się nie stanie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pharao-sails-to-orion 5 3 miesiące temuocena: 100% 

  Wyklęty, powstań ludu ziemi! Powstańcie, których dręczy głód! Daj mleko, w butli przyniesiemy, dla Polaków zwalczających koronasmród! MLE-KO-VITA dziękujemy i trzmamy kciuki!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podlasiak61 4 3 miesiące temuocena: 100% 

  Nic tak nie krzepi w tych smutnych czasach, jak głos rozsądku ze strony tak doświadczonego Przedsiębiorcy. Dziękuję za to! Naprawdę duża sprawa.

  Edytowany: 3 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nicko 3 3 miesiące temuocena: 100% 

  Brawo panie Dariuszu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rita 2 3 miesiące temu

  najważniejsze żeby przestrzegali wszystkich najważniejszych reguł i będzie dobrze ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rozbawiony 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  "Prezes Grupy Mlekovita podkreśla, że dobro Polski i Polaków jest dla nas najważniejsze." - Nasze krowy są zdrowe, a mleka mamy pod dostatkiem – uspokaja Dariusz Sapiński. Mlekovita podniosła w okresie 1 tygodnia cenę mleka UHT 3,2% o 0,35. zł na litrze. Panie Prezesie udowdnił Pan, jak dobro społeczne jest Panu bliskie. Gtatulacje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony