REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)

(fot. mat. prasowe Tesco UK)

W ramach planu transformacji z brytyjskich supermarketów Tesco wycofanych zostanie kolejnych 20 proc. produktów, z asortymentu liczącego obecnie ok. 40 tys. pozycji – informuje The Times.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Szef Tesco Dave Lewis konsekwentnie realizuje strategię, która ma umożliwić sieci skuteczną rywalizację z dyskontami Aldi i Lidl. Jak informuje portal The Times, w ubiegłym tygodniu firma poinformowała swoich dostawców, że planuje wycofanie z oferty supermarketów, liczącej obecnie ok. 40 tys. pozycji, kolejnych 20 proc. asortymentu.

Najgłębsze cięcia mają dotyczyć artykułów gospodarstwa domowego, takich jak papier toaletowy czy ręczniki papierowe, ponieważ obecnie w tych kategoriach wybór jest, zdaniem sieci, zbyt szeroki.

Jak podkreśla portal, od przejęcia funkcji prezesa Tesco w 2014 r. Dave Lewis wyeliminował z oferty sieci ponad połowę produktów – wówczas asortyment liczył blisko 90 tys. pozycji, co było wynikiem polityki poprzedniego szefa Phila Clarke'a, który godził się na poszerzanie asortymentu dostarczanego przez producentów w zamian za różne opłaty „półkowe”.

Źródło: thetimes.co.uk

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Beengood_bee 1 ponad rok temu

  ...ale nie wyrzucił jeszcze połowy pracowników, więc trwa na swym jakże trudnym odcinku i nie ustaje w wysiłkach. Za to słusznie pobrał pakiet akcji jedyne 4,6 mln GBP :-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony