REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (31.10 - 24.11.2019)
Na zdj. sklep Carrefour Bio we Francji

Na zdj. sklep Carrefour Bio we Francji (fot. Carrefour, za: Facebook)

Wbrew dotychczasowym zapowiedziom, sieć Carrefour nadal nie uruchomiła pierwszego w Polsce sklepu specjalistycznego pod szyldem Carrefour Bio. Poślizg we wdrażaniu projektu wynosi już około pół roku.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

Przypomnijmy, że debiut Carrefour Bio oficjalnie zapowiedziany został we wrześniu 2018 r. Francuska sieć informowała wtedy, że jej pierwszy sklep specjalizujący się w ofercie żywności ekologicznej uruchomiony zostanie przed końcem 2018 r. w Warszawie.

Tak się jednak nie stało. Po pierwszych opóźnieniach sieć zapewniała, że testowy Carrefour Bio ruszy w marcu 2019 r., następnie mówiono o kwietniu, jednak i tego terminu nie udało się dotrzymać. Z nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że aktualny harmonogram projektu zakłada uruchomienie sklepu "do końca pierwszej połowy roku".

Oficjalnie sieć tego jednak nie potwierdza. - Trwają prace nad przygotowaniem nowego konceptu. Szczegółowe informacje na temat otwarcia sklepu Carrefour Bio będziemy przekazywać na bieżąco - przekazało nam biuro prasowe Carrefoura we wtorek.

Firma nie odpowiedziała na nasze pytanie o aktualnie zakładaną datę debiutu Carrefour Bio w Polsce. Bez odpowiedzi pozostały także nasze pytania o przyczyny kilkukrotnego przesuwania terminu, w którym sklep ma zostać uruchomiony, oraz o to, ile testowych placówek Carrefour Bio działać będzie do końca 2019 r.

Przypomnijmy, pierwszy Carrefour Bio wystartować ma na warszawskim Powiślu. Pilotażowa placówka, mająca ok. 200 mkw. sali sprzedaży, prowadzona będzie w modelu ajencyjnym (choć docelowo sieć ma być rozwijana we franczyzie). Oprócz bogatego asortymentu produktów bio - szerszego niż w hipermarketach sieci - znajdzie się w nim także miejsce na kącik kawowy i showroom. Rekrutacja pracowników do sklepu ruszyła już w lutym 2019 r.

Carrefour Bio to koncept, który opracowany został przez francuskiego giganta handlowego w 2013 r. Wówczas ruszyły pierwsze testy szyldu we Francji. Dziś na rodzimym rynku Carrefour ma już ponad 20 sklepów Bio. Specjalistyczne sklepy Carrefoura z eko żywnością działają też w Hiszpanii.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~sklepekologiczny.com.pl 1 6 miesięcy temu

  Hipermarkety zniszczyły polski handel. Zaniżanie cen, niskie koszty podatkowe, wyzysk pracowników... pamiętamy przecież kasjerki z pampersami w majtkach... Trudno było z nimi konkurować. Zniknęły przez to polskie rodzinne sklepy spożywcze, zniknęły też tak zwane samy i super samy... Dla Polskich sklepów spożywczych sieciówki to ogromny cios. Do niedawna świetnie radziły sobie specjalistyczne sklepy spożywcze o profilu tak zwanej zdrowej żywności. Sklepy ekologiczne świetnie się rozwijały. Niestety przyszedł czas i na nie. W hipermarketach zaczęły powstawać półki EKO. Potem całe działy Bio lub Eko oferując żywność oznaczoną słynnym zielonym liściem. Wprowadzaniu produktów ekologicznych do hipermarketów towarzyszyły często znów zaniżanie cen a dzięki zasadzie duży może więcej znów polski handel nie miał szans w starciu z nimi. Teraz kolej na ostateczny cios dla Polaków prowadzących eko-sklepy. Bio family potomek biedry... teraz Ekologiczny Carrefour. Początek końca niestety.

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony