REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

(fot. Delko)

Dystrybutor produktów chemii gospodarczej, kosmetyków oraz artykułów higieny osobistej Delko złożył wniosek do UOKiK-u w sprawie przejęcia konkurencyjnej hurtowni PH Waldi. Przedwstępną umowę nabycia wszystkich akcji Waldi za ponad 2,5 mln zł spółki podpisały na początku października 2019 r.  

REKLAMA

Wniosek do urzędu wpłynął 12 listopada 2019 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że zgłaszana koncentracja polega na przejęciu przez śremską firmę Delko kontroli nad PH Waldi z Komornik.

Obie firmy zajmują się hurtową sprzedażą artykułów chemii gospodarczej, kosmetyków i artykułów przemysłowych. Delko dodatkowo handluje artykułami spożywczymi. 

Waldi podaje, że zajmuje się obsługą sieci Chata Polska, Lewiatan, Spar, Słoneczko, Piotr i Paweł, Drogerie Kama i Eko-Natura, do większości których dostarcza 75% asortymentu. Firma zawarła umowy z 80 dostawcami, zatrudnia 120 pracowników. Prowadzi 15 sklepów własnych w Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej i Ziemi Pilskiej, ma 4 biura handlowe i 2 oddziały.

Sprzedaż produktów Delko prowadzona jest za pośrednictwem 13 dystrybutorów – hurtowni zlokalizowanych w różnych regionach kraju. Właściciele tych hurtowni są jednocześnie akcjonariuszami Delko. W skład grupy kapitałowej Delko, poza spółką matką wchodzi osiem hurtowni:  CosmeticsRDT, Delkor, Delko ESTA, Delko, Doktor LEKS,  Nika, Ama, Frog MS Delko i operator programu franczyzowego spółka Blue Stop. Jak podkreśla firma na swojej stronie internetowej, „władze spółki pragną konsekwentnie działać w kierunku  konsolidacji  rynku hurtowego”.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony